Fatih Kıral

Fatih Kıral Türkiye’deki mobilya sektörünün öncü isimlerindendir. Hakkında merak edilen iş hayatı ve biyografi bilgileri.

Fatih Kıral Kimdir?

Fatih Kıral mobilya sahibi, mobilyacı, iş insanı, girişimci. 150 yılı aşkın süredir Mobilya sektöründe olan Kıral ailesi’nin temelleri çok eskiye dayanmaktadır. Babası Hüsnü Kıral Kapalıçarşı yangını sonrasında İstanbul’un farklı yerlerine mağazalar açmış ve devamı gelmiştir. İstanbul Üsküdar, Tophane ve Moda, ardından ise Nişantaşı’nda açmıştır.

1980 yılında abilerinden ayrılan Fatih Kıral, kendi ismi ile ilk mağazasını Kadıköy Bağdat Caddesi’nde açmıştır. Daha sonra Cemil Topuzlu’du açmış, üretime de girmiş ve bugünlere gelmiştir. Aile olarak sanatsal yönlerinin çok güçlü olduğunu dile getirmiştir.

1980’lerde Üsküdar Libadiye’deki fabrikasına sığmamış, Ömerli’de 15 dönüm içine, 10 bin m2 alana sahip fabrika kurmuştur. Mobilya ve Dekorasyon ile birlikte dünyadaki yeniliklerin takipçisi bir vizyon ile hareket eden Fatih Kıral, markasının Türkiye genelinde İstanbul, İzmir, Bodrum ve Antalya başta olmak üzere toplam 15 mağazamız ve Ankara olmak üzere 1 bayisi bulunuyor.

Fatih Kıral Nereli?

Fatih Kıral doğma büyüme aslen İstanbul’ludur. Bir kaç kuşaktır ailesinin İstanbul’lu olduğunu belirtmiştir.

Fatih Kıral Evlimi? Eşi Kim?

Fatih Kıral Figen Hanım ile evlidir. Eşi Figen Kıral cemiyet hayatının tanınan isimlerinden ve sosyal sorumluluk projeleri ile adından söz ettiren bir isimdir. Bu evliliğinden Oğuz ve Onur isimlerinde iki oğlu vardır.

Markaları, Şirketleri

Natuzzi, Atmosphera, Caracole, Paul Robert, Giorgio Collection, Stanley Furniture, Talenti, Vercace Home, Henderon, Provasi, Smania, Kids by Fatih Kıral

Uzun süre sağlık sorunları ile uğraşan Kıral, 2023 yılında böbrek nakli olmuştur.

Resmi web sitesini ziyaret edebilir, koleksiyonlar, projeler, mağazalar ve markalar ile ilgili daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. https://www.fatihkiral.com

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz