KimNereli.net

Ertan Aksoy

Ertan Aksoy Kimdir?

Ertan Aksoy
Gerçek adı: Ertan Aksoy
Doğum Tarihi: 1984 (36 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Meslek: Araştırmacı Siyasetçi Yazar
Mezuniyet: Uludağ Üniversitesi
Doğum yeri: Erzincan

Ertan Aksoy Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Ertan Aksoy hakkında merak edilenler. Kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi, çalışmaları, kariyeri, kısaca siyaset hayatı ve biyografi bilgileri.

1984 yılında dünyaya gelen Aksoy aslen Erzincan doğumludur. İlköğretim ve Ortaokul tahsilini İstanbul’da tamamlamış ardından, Bursa Uludağ Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun olmuştur.

2006 senesinde öğrencilik döneminde iken Aksoy Pazar ve Kamuoyu Araştırma Şirketi’ni kurmuştur. Türkiye’nin birçok saygın kuruluşuna ulusal ve uluslararası düzeyde hizmetlerini sürdürmektedir.

Yine Üniversite döneminde iken Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Örgütü bünyesinde siyaset hayatına adım atmıştır. Bursa İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeliği, Bursa Osmangazi İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı ve Ana Kademe İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.

Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak çalışmış ve görevler üstlenmiştir. Ulusal ve uluslararası dergilerde, ekonomi, siyaset ve dış politika konularında makaleleri bulunan Aksoy, günümüzde de iki dergide düzenli yazılar yazmaya devam etmektedir.

27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul 1. Bölge Bölgesi, 21’nci sıradan milletvekili adayı olmuştur.

2018 yılından itibaren, Ekonomistler Platformu kurumsal yönetişim geliştirme çalışmaları çerçevesinde İcra Kurulu Başkanı olarak görev yapmaya başlayan Ertan Aksoy ayrıca, Sosyal Demokrasi Vakfı (SODEV) Başkanı’dır.

13 Şubat 2019 tarihinde, SODEV Genel Merkezi’nde yapılan ilk toplantıda Vakıf Başkanlığı’na oy birliği ile seçilmiştir. Üyelere ve Genel Kurula teşekkürlerini iletmiş, belirledikleri çalışma programı doğrultusunda SODEV’i Türkiye’de sol, sosyal demokrat siyasetin fikir fabrikasına dönüştürmek için hep birlikte çalışacaklarını dile getirmiştir.

İlgi alanları siyaset ile birlikte Ekonomi ve Sosyal Demokrasi..

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Ertan Aksoy
Gerçek adı: Ertan Aksoy
Doğum Tarihi: 1984 (36 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Meslek: Araştırmacı Siyasetçi Yazar
Mezuniyet: Uludağ Üniversitesi
Doğum yeri: Erzincan
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

498.509 kez okundu

2.

Azad Yılmaz

493.044 kez okundu

3.

Beren Saat

424.439 kez okundu

4.

Ecrin Su Çoban

398.548 kez okundu

5.

Tarık Akan

310.889 kez okundu

6.

Tarkan

259.548 kez okundu

7.

Volkan Demirel

240.429 kez okundu

8.

Emre Mor

215.686 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

215.013 kez okundu

10.

Ersay Üner

211.951 kez okundu