Erim Özşen

Erim Özşen hakkında merak edilen bir çok sorunun cevabı. Kaç yaşında? nereli? eğitimi, kariyeri, çalışmaları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Kendi resmi facebook sayfasında yer alan bilgiler derlenerek biyografisi oluşturulmuştur. Maalesef doğum tarihi, kaç yaşında olduğu? ve doğum yeri gibi bilgilerine henüz ulaşılamamıştır.

Babası bir denizci olan Erim, belirli bir yaşa kadar bir çok şehir ve ülkede yaşamıştır. Henüz 8 yaşında iken 3 sene İtalya Napoli’de yaşamıştır. Ankara senelerinde ise buz hokeyi oynamaya başlayan Özşen, 2000 senesinde 18 yaş altı Milli Takımı’na seçilmiştir. O senelerde derslerini aksatmış, dans etmiş hayaller kurmuştur.

Erim Özşen eğitim hayatı;

İlerleyen süreçte İletişim Fakültesi’nde okumak istemiş, Veteriner Fakültesi’ni kazanmıştır. Ancak aklı hep iletişim bölümü’nde kalmıştır. Daha sonra Veterinerlik Fakültesi’nden ayrılmış, Radyo Odtü’de radyoculuğa başlamış, ardından Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar İletişim ve Tasarım Bölümü’ne girmiştir.

TRT FM, Radyovizyon, Capital Radio ve Billboard Radio bünyesinde radyoculuk kariyerini sürdürmüştür. İlerleyen dönemde yeni bir şeyler yapma isteği neticesinde, Veteriner Fakültesi döneminde aklında kalan Lokal Anestezi ismi ile hayallerini gerçekleştirmeye karar vermiştir. 2006 senesinde Türkiye’nin televizyon ekranlarında yayınlanmayan ilk ve tek talk show’u Lokal Anestezi’yi yaratmış, 1 sene sonra Ankara’dan İstanbul’a taşınmıştır.

İstanbul macerası döneminde yolu ünlü sanatçı Kenan Doğulu ile kesişmiş, Aşk Kokusu şarkısına klip çekmiş, 5 sene kadar Doğulu’nun kreatif direktörlüğünü üstlenmiştir. 2010’da gnçtrkcll sponsorluğunda üniversite turnesine çıkmıştır. 12.12.12’de; Erim Özşen’le #140saniye isimli yeni bir fikri ortaya atmış, Twitter’da nasıl 140 karakter sınırlaması var ise bu talk show’da sadece 140 saniye sürüyor ve her an herkes karşına çıkabiliyor.

Önceki talk show’larından bazıları, Lokal Anestezi, 140 saniye, Gece Mektebi ve Zuhal Chat Sessions. 2006 senesinde başlattığı ilk talk show’u Lokal Anestezi’ye Babylon ve IF gibi performans mekanlarında, Cem Yılmaz, Kenan Doğulu, Ceza, Tolga Çevik ve Sertab Erener başta olmak üzere 90’ın üzerinde değerli isim konuk olmuştur.

En son 2019 senesinde, yönetmenliğini Erhan Baytimur’un üstlendiği Çat Kapı Aşk isimli sinema filminde rol almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz