Cem Yılmaz

1

Cem Yılmaz aslen nereli? kimdir? kaç yaşında? sevgilisi kim? Son yıllarda Türk televizyon dünyasına sağlam izler bırakan komedyen, oyuncu ve stand up sanatçısı Cem Yılmaz hakkında merak edilen soruların cevapları.

Cem Yılmaz doğum tarihi, aslen nereli? eğitimi ve kısaca ailesi;

Ülkemizin son yıllarda özellikle komedi alanında yetiştirdiği en önemli değerlerinden birisidir. 23 Nisan 1973 tarihinde İstanbul, Fatih’te dünyaya gelmiştir. Boğa burcudur. Boyu 1.70 cm, kilosu ise 82’dir.

Cem Yılmaz baba tarafından aslen Sivas Gürün’lüdür. Can Yılmaz ve Özge Çevik isimlerinde iki kardeşi vardır. Özellikle stand up gösterilerinde abisi Can Yılmaz ile ilgili anlattıkları kahkaha tufanına neden olmuştur.

İlköğretim eğitimini Mehmet Akif İlkokulu, Ortaokulu Bahçelievler Kazım Karabekir Ortaokulu ve sonrasında da Etiler Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesini tamamlamıştır. Son olarak Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otel Yönetimi bölümününden mezun olmuştur.


Bugüne kadar 4000’den fazla sahne alan usta oyuncu, komedyen Cem Yılmaz ilk oyunculuk deneyimini 1998 yılında Her Şey Çok Güzel Olacak isimli sinema filmi ile gerçekleştirmiştir. G.O.R.A., A.R.O.G, Hokkabaz ve Yahşi Batı gibi yapımların da bulunduğu bir çok sinema filminde rol almış ve 3 filmde seslendirme sanatçısı olarak çalışmıştır.

Rol aldığı diziler; Bir Demet Tiyatro, Avrupa Yakası, Dikkat Şahan Çıkabilir, Canım Ailem ve Fi.

Sinema filmleri ise, Her Şey Çok Güzel Olacak, Vizontele, G.O.R.A, Simbiyotik, Organize İşler, Hokkabaz, A.R.O.G, Yahşi Cazibe, Av Mevsimi, Zefir, Şahane Misafir, Yahşi Çin, Pek Yakında, Son Umut, Ali Baba ve Yedi Cüceler, İftarlık Gazoz, Arif V 216 ve Deli Aşk.

Arı Filmi, Arthur Maltazar’ın İntikamı, Arabalar 2 ve Zootropolis: Hayvanlar Şehri isimli sinema filmlerinde seslendirme yapmıştır.

Oynadığı bir çok sinema filminin hem yönetmenliğini hem de yapımcılığını üstlenmiştir.

10 Mart 2012 tarihinde eski manken ve oyuncu Ahu Yağtu ile evlenmiştir. Bu evliliği 31 Aralık 2013 yılında son bulmuştur. Sanatçının bu evliliğinden Kemal isminde bir oğlu var.

Günümüzde ekranların sevilen isimlerinden güzel oyuncu, sunucu Defne Samyeli ile birlikteliği sıkça magazin ve medya gündeminde yer almaktadır.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz