Erdoğan Aktaş

Erdoğan Aktaş hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca kariyeri, hayatı, çalışmaları ve biyografi bilgileri.

1967 doğumlu gazeteci, yazar Erdoğan Aktaş İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü mezunudur. üniversite döneminde Güneş Gazetesinde muhabir olarak çalışma hayatına atılmış ardından Gazete Gazetesi, Hürriyet, Sabah ve Milliyet gazetelerinde polis muhabiri olarak görev yapmıştır.

Televizyon haberciliğine ise 1993 senesinde Star Tv ile adım atmıştır. Yine televizyon ekranlarındada muhabir olarak Star TV, Show TV ve NTV’de çalışmıştır. 8 sene NTV ekranlarında yayınlanan Yakın Plan isimli programı hazırlamıştır. Ayrıca günümüze kadar Posta Gazetesinde yazarlık, Star Tv’de Genel Yayın Yönetmenliği, Haber Türk Genel Yayın Yönetmenliği, Atv Genel Yayın Yönetmenliği, Atv Haber Yayın Yönetmenliği, A Haber Genel Müdürlüğü gibi görevlerde bulunmuş A Haber kanalında Memleket Meselesi ve 90’a adlı programları hazırlamış ve sunmuştur. Beşiktaş Fahri İletişim Komitesi Başkanlığındada görev yapmış olan Erdoğan Aktaş 2014 yılında BJK TV’den ayrılmıştır.

2016 yılında ise CNN Türk Genel Müdürlük görevine getirilmiştir. 1992 senesinde Gülbin Aktaş ile evlenmiştir.

Bir röportaj’da haksızlığa karşı olduğum için Beşiktaşlıyım diyerek hangi takımı tuttuğunu açıklamıştır. Aşık Olan Terk Eder adlı eserin yazarıdır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz