Ercan Kurt

Ercan Kurt rol aldığı başarılı bir çok proje ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Hakkında merak edilenler, kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Ercan Kurt Kimdir?

26 Ağustos 1998 doğumlu Ercan Kurt oyuncu olarak çalışmalarını sürdürmektedir. İlk, ortaokul ve lise öğrenimini da yine doğduğu yer olan Gaziantep’te tamamlamıştır. Okul hayatından sonra Gaziantep Devlet Tiyatroları’na bağlı kurumlarda Oyunculuk Eğitimlerine ve sahnelerine başlayan daha sonra İstanbul’da film oyunculuğu eğitimleri almıştır.

Gaziantep’te tiyatro sahnelerinde oyunlar sergilemeye devam ederken Gaziantep’te çekilen Benim Adım Melek dizisinde bölüm oyunculuğu yapmıştır. Kamera önü oyunculuğu dikkatini çeken ve oraya yönelmek isteyen ünlü oyuncu, 2020 yılının başında İstanbul’a geldi.

İstanbul’da film oyunculuğu eğitimleri alırken televizyonun sevilen dizilerinde oyunculuk yapmaya başlamıştır.

Ercan Kurt Nereli?

Aslen doğma büyüme Gaziantep’lidir. 6 kardeşin en küçüğü olan Ercan Kurt diğer aile fertlerinin aksine memuriyeti değil sanatı tercih etmiştir.

TRT1’in sevilen ve Türkiye’nin ilgisini çeken Teşkilat dizisinde Yıldırım (Gürkan Uygun) karakterinin gençliğini canlandıran yakışıklı oyuncu, Genç Yıldırım olarak kamera karşısına geçmiştir.

Daha sonra yine TRT1 de yayınlanan ve büyük dikkat çeken Barbaroslar: Akdeniz’in Kılıcı dizisinde Firas karakterine hayat veriyor.
ercan kurt4

Ercan Kurt Boyu, Kilosu Kaç?

Ercan Kurt 1.80 cm boyunda ve 70 kilo ağırlığındadır.

Etkin Yıllar

2019 – Günümüz

Oynadığı Diziler:

2020 – Çukur (Seyis)
2020 – Arka Sokaklar (Baran)
2021 – Maraşlı
2021-2022 – Teşkilat (Genç Yıldırım)
2022-(devam) Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı (Firas)

Oynadığı Filmler:

2020 – Bağ Bozumu (Baş Muhafız)
2021 – I Apologize For What Happenned Yesterday (Burak)
ercan kurt5

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz