Emre Kula

Emre Kula hakkında merak edilenler. Kaç yaşında? nereli? evli mi? müzik kariyeri, hayatı ve kısaca biyografi bilgileri.

1983 yılında dünyaya gelen Emre Kula, Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesini bitirmiştir. Ardından Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Caz Gitar Bölümü’nden mezun olmuştur.

Profesyonel müzik kariyerine 2000 yılının başında kendi grubu ile başladı. Ulusal ve uluslararası birçok festivalde sahne almış, 2016 Almanya ve İsviçre’deki ilerici rock grubu KES ile yaptığı turu tamamlamış, 2017’de Theory Of Change solo projesi ile Türkiye ve dünyadaki rock hayranları ile buluşmuştur. Bu albümü kişisel rock müzik yolculuğunun bir özeti ve 20’li ve 30’lu yılların hikayelerini anlatıyor.

Progresif rock grubu KES üyesi olmasının yanı sıra, 2010’dan bu yana Can Bonomo ile sahne almış, hem albümde hem de sahnede ‘Sus Pus’ albümünde Ceza’ya eşlik etmiş ve Sertab Erener’in albümü ‘Kırık Kalpler Albümü’nü üretmiştir.

2000 yılından bu yana çeşitli proje ve albümlerde müzisyen kimliği ile çalışmalarını sürdüren Emre Kula gitarist, besteci, söz yazarı, şarkıcı ve yapımcı olarak müzik dünyasındaki yerini sürdürmektedir.

2015 yılının Temmuz ayında ünlü sanatçı Sertab Erener ile evlenmiştir. Maalesef usta müzisyenin doğum yeri ve aslen nereli olduğu bilgilerine henüz ulaşılamamıştır.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz