Emine Küçükali

Emine Küçükali son dönemde İyi Parti’den istifası ile gündeme gelmiştir. Hakkında merak edilenler, eğitimi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Emine Küçükali Kimdir?

Emine Küçükali Mimar, siyasetçi. İYİ Parti Kurucular Kurulu ve Genel İdare Kurulu Üyesi. Trabzonspor Divan Üyesi.

İlköğretim eğitimini Trabzon’un Sürmene İlçesi’nde tamamlamıştır. Ardından İstanbul Davutpaşa Lisesi’nde Ortaokul, 50. Yıl Küçükyalı Lisesi’nde ise Lise tahsilini tamamlamıştır. Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Bölümü’nden mezun olmuştur.

Emine Küçükali Nereli?

Emine Küçükali aslen Ağrı doğumludur.

Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra, Yüksel İnşaat firması ile Çırağan Sarayı restorasyonunda ve Emlak Konut Tepe İnşaat ortaklığındaki inşaat şirketinde çalışmıştır. 2007 senesinde kendi şirketini kurmuştur. Günümüz itibariyle aktif olarak mimarlık ve Gayrimenkul değerleme sektöründe çalışma hayatını sürdürmektedir.

Emine Küçükali Kaç Yaşında?

Emine Küçükali 54 yaşındadır. Doğum tarihi 2 Ağustos 1969, burcu ise aslandır.
Siyaset Hayatı:

Siyaset hayatına kuruculuğunu Meral Akşener‘in üstlendiği, İYİ Parti bünyesinde başlamıştır. İYİ Partinin kuruluşu ile başlayan ve İYİ Parti’nin kurucuları arasında yer almıştır. Kuruluştan itibaren Genel İdare Kurulu Üyeliği yapan Küçükali, partide Marmara depremi ve İstanbul’da hazırlık konusunda saha çalışma projesi yürütmüştür. “Afete dirençli ve kimlikli kentler“ oluşturma mücadelesini mecliste verebilmek adına İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı olmuştur.

İYİ Parti Kurucular Kurulu ve Genel İdare Kurulu Üyesi, 27. ve 28. Dönem İYİ Parti İstanbul Milletvekili Adayı Küçükali, 2023 yılında İYİ Parti’den istifa ettiğini belirtmiştir. İstifa nedeni ise twitter hesabından paylaştığı üzere şu şekildedir.

Resmi twitter hesabı @EmineKucukali, resmi instagram hesabı ise @meminekucukali ‘dir.
emine kucukali istifa nedeni jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz