Duygu Mercan

Duygu Mercan Manukyan’ın hayatından esinlenilerek hazırlanan Patroniçe isimli dizi için çekimlere başladıklarını belirtmiştir. Güzel oyuncu hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Duygu Mercan Kimdir?

Duygu Mercan oyuncu olarak rol aldığı başarılı yapımlar ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. İstanbul’da dünyaya gelen güzel isim, Lise sonrasında eğitim hayatını Londra’da sürdürmüştür. Üniversite eğitimini Londra’da tamamlamış, mezun olduktan sonrada Londra’da kalarak bir finans şirketinde çalışmaya başlamıştır.

Londra’da çalıştığı dönemde, zaman zaman İstanbul’a gidip gelmiş, o dönemlerde İstanbul’da bazı yapımcılar ile tanışmıştır. Ardından İstanbul’a dönüş yaparak oyunculuk dünyasına giriş yapmıştır.

Duygu Mercan Kaç Yaşında?

Duygu Mercan 32 yaşındadır. Doğum tarihi 1 Kasım 1991, burcu ise akrep’tir.

Resmi instagram hesabı @dygumercan ‘dır.
Duygu Mercan 1 jpg
Oynadığı Sinema ve Diziler:

Güzel oyuncu İlişki Doktoru, Aşkın Ömrü, Soygun, İşin Aslı ve Son Şans filmlerinde rol almıştır. İlişki Doktoru sinema filminde İlayda Çevik, Gürgen Öz ve Özge Ulusoy ile birlikte ana karakteri canlandırmıştır. Aşkın Ömrü adlı filmde ise İlker Aksum ve Tuba Ünsal ile beraber ana karakter Melis için kamera karşısına geçmiştir.

2022 yılında bir röportaj da Manukyan’ın hayatından yola çıkarak hazırlanan Patroniçe isimli projede Manukyan’ın gençliğini canlandıracağı belirtiliyor. Bu proje için Manukya’nın gençliğini benim, orta yaş halini ise Hülya Avşar’ın oynaması iyi olur açıklamasında bulunmuştur.

Yakın tarihte vizyona giren Aşk Bağları isimli sinema filmde Anıl Altan ile birlikte başrolü üstlenmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz