Durukan Çelikkaya

0

Durukan Çelikkaya en son Fox Tv ekranlarında yayınlanan Tozluyaka isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Yakışıklı oyuncu daha önce de rol aldığı diziler ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Hakkında hayranları tarafından merak edilen sorular cevaplar. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Durukan Çelikkaya Kimdir?

Durukan Çelikkaya tiyatrocu, sinema, film ve dizi oyuncusu. Oyuncu olarak çok küçük yaşlardan itibaren kamera karşısına geçmiştir. 2000 yılında dünyaya gelen genç oyuncu İstanbul doğumludur. Kendisinden büyük bir ablası vardır.

Sinema ve dizi oyunculuk dünyası dışında futbol oynamak ve izlemekten de büyük keyif almaktadır. İlk oyunculuk deneyimini 2005 yılında yer aldığı reklam film çalışması ile gerçekleştirmiştir.
Durukan celikkaya3 jpg

Durukan Çelikkaya Kaç Yaşında?

Durukan Çelikkaya 23 yaşında ve yay burcudur. Doğum tarihi 1 Aralık 2000.

2012 yılında Bilkent Sinefest En iyi Çocuk Oyuncu ödülünü kazanmıştır.

İlk dizi oyunculuk deneyimini 2011 yılında rol aldığı Şüphe isimli dizi ile henüz 11 yaşında iken gerçekleştirmiştir. Daha sonra Dedemin İnsanları isimli dizi de Ozan karakteri ile oyunculuk kariyerine devam etmiştir.
Durukan celikkaya2 1

Durukan Çelikkaya Oynadığı Diziler:

Durukan Çelikkaya en son Fox Tv ekranlarında yayınlanan Tozluyaka isimli dizi için kamera karşısına geçmiştir. Dizi de ayrıca bir çok usta oyuncu rol almıştır. Bazı oyuncular ise, Tayanç Ayaydın, Dolunay Soysert, Nur Yazar, Ecem Çalhan, Serra Pirinç, Oğulcan Arman Uslu, Özgür Foster, Ahmet Hakan Zavlak ve Çağla Şimşek.

Günümüze kadar rol aldığı diziler ise şu şekildedir.

Tozluyaka (TV Dizisi) 2022
Ferhat ile Şirin (TV Dizisi) 2019
Kurt Seyit ve Şura (TV Dizisi) 2014
Avrupa Avrupa (Emre Koparan) 2013
Cinayet Masası İstanbul (Ersun Hunal) 2013
Dedemin İnsanları (Ozan) 2011
Şüphe (Burak Yörük) 2011

Usta sanatçı Murat Göğebakan’ın vefatı sonrasında hayatı ile ilgili sinemada vizyona girmesi beklenen Kalbim Yaralı adlı filmde rol alacağı açıklanmıştır. Kalbim Yaralı sinema filminde Murat Göğebakan’ın oğlu karakteri için kamera karşısına geçeceği belirtilmiştir.
Durukan celikkaya1 1 jpg
Altta galeride yer alan resimler 2015 yılına aittir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz