Dilaray Yeşilyaprak

Dilaray Yeşilyaprak Mavera Asife karakteri ile oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Hakkında ise ekran severler tarafından bir çok sorunun cevabı merak ediliyor. Kimdir? Aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Dilaray Yeşilyaprak Kimdir? Nereli?

1995 yılında dünyaya gelen güzel oyuncu, lise eğitimini Ankara’da tamamlamıştır. Maltepe Üniversitesi’nden mezun olmuştur. Daha sonra Temel Oyunculuk ve Kamera Önü Oyunculuk eğitimi almıştır. Hemen akabinde ise oyunculuk dünyasına giriş yapmıştır.

Günümüz itibariyle TRT 1 ekranlarında yayınlanan Mavera dizisinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Başarılı oyuncu dizi de Asife karakterine hayat vermiştir. Resmi instagram hesabından Asife karakteri için şu ifadelere yer vermiştir.

“Asife: Şiddetle esen rüzgar. Yazın kısa sürede büyük emeklerle çektiğimiz Mavera dizimiz bu gece 23.30’da başlıyor. Hikayemizi izlemek için ben çok heyecanliyim umarım bize ortak olursunuz. Gerektiğinde rüzgar gibi esen, aynı zamanda o kadar naif ruhuna can verdiğim için çok şanslıyım.”

Dizi de Korel Cezayirli, Görkem Sevindik, Tansel Öngel, Sinan Turcu, Adrian Can ve Nusret Çetinel gibi isimler de rol almıştır.

Dilaray Yeşilyaprak Boyu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.65 cm, kilosu ise 50’dir. 2021 yılı itibariyle güzel oyuncunun yaşı 26’dır. Göz rengi ela, saç rengi ise kahverengi’dir.

Daha önce TRT 1 ekranlarında yayınlanmış olan Benim Adım Melek adlı dizide oynamış ve Meryem karakterini canlandırmıştır. Özellikle ekran severler tarafından rol aldığı Hercai dizisinde canlandırdığı Zeynep karakteri ile hafızalarda yer edinmeyi başarmıştır.

Resmi instagram hesabını @dilaray.yesilyaprak olarak kullanan Dilaray Yeşilyaprak ‘ın günümüz itibariyle instagram takipçi sayısı ise 130bin civarındadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz