Dila Kent

Dila Kent Kimdir?

Sosyal medya dünyasının sevilen isimlerindendir. Gerçek ismi ise Dila Bozkaya’dır. Başarılı isim doğmu büyüme İstanbul’ludur. Günümüzde yaşantısını ailesi ile birlikte İzmir’de sürdüren Kent, ailenin tek çocuğudur.

Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra Youtube kanalını açmaya karar vermiştir. Özellikle hem okuduğu bölüm, hem de barbie bebeklere olan düşkünlüğü sebebi ile böyle bir karar vermiştir. Kanalında Challenge, eğlence, oyun, slime ve slime challenge gibi bir sürü eğlenceli ve komik videoları takipçileri ile paylaşmaya devam etmektedir.

Dila Kent Kaç Yaşında?

1994 yılının Ekim ayında dünyaya gelen başarılı Youtuber 2021 yılı itibariyle 26 yaşındadır.

Dila Kent Hakkında Kısa Bilgiler:

Sosyal medya ve Youtube video kanalında kendisi hakkında takipçileri için bilgilerini de aktarmıştır.

Dila Kent Nereli? Doğma büyüme aslen İstanbul’ludur.

Dila Kent Boyu: Boyu 1.60 cm, kilosu 46, burcu ise terazi’dir. Göz ve saç rengi ise kahverengi’dir.

Dila Kent En Sevdiği Oyuncağı: Uğurlu sayısı 4 olan başarılı ismin en sevdiği oyuncağı, ailesinin kendisine ilk aldıkları bir Barbie bebektir. Ever After High ve Monster High bebekleri de çok sevmektedir. Barbie bebekler dışında pek fazla sevdiği ve ilgilendiği oyuncaklar olmadığını dile getirmiştir.

Dila Kent Yabancı Dil: İngilizce bilen Dila Kent, İngilizce hazırlık okumuş, eğitiminin belli bir döneminde de eğitimlerini İngilizce olarak almıştır.

Dila Kent Kullandığı Programlar: Video montajları için kullandığın program nedir? sorusuna ise Adobe Premiere cevabını vermiştir.

Dila Kent Eğitimi: Üniversite mezunu’dur. İzmir 9 Eylül Üniversitesi Film Tasarım ve Yönetmenliği Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur.

En fazla gidip görmek istediği ülkelerin başında İspanya yer almaktadır.

Bir Başka İçerik :   Dylan O’Brien

Dila Kent Sosyal Medya Hesapları

İnstagram: @dilakentyoutube 170bin takipçi sayısına sahiptir.

Twitter: @dilakentyoutube 969 takipçi.

Youtube: @BarbieKent Dila Kent 3,46 Milyon Abone sayısı ile ciddi bir hayran kitlesine ulaşmıştır.

Youtube kanalı’nda ki açıklaması ise şu şekildedir.

“Merhaba Ben Dila, YouTube kanalımda Her Gün Dila Kent Ailesi için birbirinden güzel videolar paylaşıyorum. Kanalımda Challenge, eğlence, oyun, slime, slime challenge gibi bir sürü eğlenceli ve komik video bulabilirsiniz. Eğlenceyi çok sever, Eğlence ise Dila Kent Ailesinin işi.”

Diğer youtuber olan ünlü isimleri de ziyaret edebilirsiniz. Ecrin Su Çoban ve Esila Biltekin.

14 Yorumlar

  1. dogru biliyosun ama bagzı bilgiler yanlıs yanlıs olanlar adı doğru ama soyadı kent degil bozkurt yani gercek adı dıla kent degil dila bozkurt dur canım dilanın akrabasıyımda ondan bunları biliyorum

    • SENDE YANLIŞ BİLİYORSUN Bİ KERE SENİNDE ONLARDAN FARKIN OLMUYOR. Bİ KERE DİLA ABLANIN SOYADI BOZKAYA.

  2. ÇOĞU YANLIŞ Bİ KERE GERÇEK ADI DİLA BOZKAYA. MESLEĞİ SİNEMA MEZUNU YOUTUBER DEĞİL. YOUTUBERLİK BİR HOBİ MESLEK DEĞİL ECRİN SU ÇOBAN OKULU BİTİRMEDEN NAASIL MESLEK SAHİBİ OLSUN MESALA YANİ MESLEK FALAN DEĞİL HERKES YAPABİLİR.

  3. Dila abla ben seni eskiden izliyordum çünkü o zaman internetimiz vardı🤭Sen İzmir de yaşıyorsun değil mi İNŞAALAH sana birşey olmamıştır ama diğer depremzedelere de birşey olmamıştır İNŞAALAH 🤲

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz