Dila Kent

Dila Kent Sosyal medya dünyasının sevilen isimlerindendir. Hakkında hayranları fanları tarafından bir çok sorunun cevabı araştırılıyor. Kısaca eğitimi, kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Dila Kent Kimdir?

Dila Kent’in gerçek soyadı Bozkaya’dır. Sosyal medyada çığ gibi büyüyen bir hayran kitlesine sahip olmayı başarmıştır. Günümüzde yaşantısını ailesi ile birlikte İzmir’de sürdüren Dila, ailenin tek çocuğudur.

Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra Youtube kanalını açmaya karar vermiştir. Özellikle hem okuduğu bölüm, hem de barbie bebeklere olan düşkünlüğü sebebi ile böyle bir karar vermiştir. Kanalında Challenge, eğlence, oyun, slime ve slime challenge gibi bir sürü eğlenceli ve komik videoları takipçileri ile paylaşmaya devam etmektedir.

Dila Kent Nereli?

Dila Kent’in memleketi aslen nereli olduğu sorusuna İstanbul cevabını verebiliriz. Ancak anne ve baba tarafından aslen nereli, kökeni nereye dayanıyor net bir cevaba ulaşılmış değildir.

Dila Kent Boyu, Kilosu

Dila Kent 1.60 cm boyundadır. Kilosu 46, burcu terazi, göz ve saç rengi ise kahverengi’dir.

Dila Kent Kaç Yaşında?

Dila Kent 29 yaşındadır. Doğum tarihi 6 Ekim 1994, burcu terazi, doğum yeri ise İstanbul.
Dila Kent1

Hakkında Kısaca Bilgiler:

En Sevdiği Oyuncağı: Uğurlu sayısı 4 olan başarılı ismin en sevdiği oyuncağı, ailesinin kendisine ilk aldıkları bir Barbie bebektir. Ever After High ve Monster High bebekleri de çok sevmektedir. Barbie bebekler dışında pek fazla sevdiği ve ilgilendiği oyuncaklar olmadığını dile getirmiştir.

Yabancı Dil: İngilizce bilen Dila, İngilizce hazırlık okumuş, eğitiminin belli bir döneminde de eğitimlerini İngilizce olarak almıştır.

Kullandığı Programlar: Video montajları için kullandığın program nedir? sorusuna ise Adobe Premiere cevabını vermiştir.

Eğitimi: Üniversite mezunu’dur. İzmir 9 Eylül Üniversitesi Film Tasarım ve Yönetmenliği Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur.

En fazla gidip görmek istediği ülkelerin başında İspanya yer almaktadır.

Daha çok havuz, slime, slime challenge, tiktok ve youtube videoları ile ünlenmiştir. Yeni bölümü sürekli yayınlanmakta, çadır ve havuz gibi video paylaşımları oldukça ilgi görmüştür. Telefon numarası 2021 yılında sık sık sorulan sorular arasında yer almıştır. Ancak tabiki sosyal medya dünyasında telefon numarasının açıklanması kesinlikle uygun değildir. Ayrıca evi nerede sorusuda arananlar arasında yer alıyor.

Youtube.com Dila Kent Çocuklara Olumsuz Örnek Oluyor diye Şikayetvar sitesinde hakkında şikayet kaydı bulunuyor. Zaman zaman şikayetvar sitesine hakkında yorumlar yapılmaktadır. Ayrıca ekşi sözlük ve diğer forumlarda da hakkında bir çok yorum bulunuyor.
Dila Kent2

Sosyal Medya Hesapları:

İnstagram: @dilakentyoutube 169bin takipçi sayısına sahiptir.
Twitter: @dilakentyoutube 1102 takipçi.
Youtube: @DilaKent 4.3 Milyon Abone sayısı ile ciddi bir hayran kitlesine ulaşmıştır.

Youtube kanalı’nda ki açıklaması ise şu şekildedir.

“Merhaba Ben Dila, YouTube kanalımda Her Gün Dila Kent Ailesi için birbirinden güzel videolar paylaşıyorum. Kanalımda Challenge, eğlence, oyun, slime, slime challenge gibi bir sürü eğlenceli ve komik video bulabilirsiniz. Eğlenceyi çok sever, Eğlence ise Di la Kent Ailesinin işi.”

Diğer youtuber olan ünlü isimleri de ziyaret edebilirsiniz. Ecrin Su Çoban.


18 Yorumlar

  1. dogru biliyosun ama bagzı bilgiler yanlıs yanlıs olanlar adı doğru ama soyadı kent degil bozkurt yani gercek adı dıla kent degil dila bozkurt dur canım dilanın akrabasıyımda ondan bunları biliyorum

  2. ÇOĞU YANLIŞ Bİ KERE GERÇEK ADI DİLA BOZKAYA. MESLEĞİ SİNEMA MEZUNU YOUTUBER DEĞİL. YOUTUBERLİK BİR HOBİ MESLEK DEĞİL ECRİN SU ÇOBAN OKULU BİTİRMEDEN NAASIL MESLEK SAHİBİ OLSUN MESALA YANİ MESLEK FALAN DEĞİL HERKES YAPABİLİR.

  3. Dila abla ben seni eskiden izliyordum çünkü o zaman internetimiz vardı?Sen İzmir de yaşıyorsun değil mi İNŞAALAH sana birşey olmamıştır ama diğer depremzedelere de birşey olmamıştır İNŞAALAH ?

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz