Dila Kent

Dila Kent sosyal medya dünyasının sevilen isimlerindendir. Hakkında ise genellikle hayranları kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? burcu nedir? eğitimi gibi bir çok sorunun cevabını merak ediyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1994 yılının Ekim ayında İstanbul’da dünyaya gelen Dila Kent terazi burcudur. Boyu 1.60 cm, kilosu ise 46’dır. İstanbul’da doğmuş büyümüştür ancak günümüz itibariyle yaşantısını ailesi ile birlikte İzmir’de sürdürmektedir. Ailenin tek çocuğudur. 9 Eylül Üniversitesi Film Tasarım ve Yönetmenliği Bölümü’nden mezun olmuştur.

Uğurlu sayısı 4 olan başarılı ismin en sevdiği barbie bebeği, ailesinin kendisine ilk aldıkları bir Barbie bebektir. Ever After High ve Monster High bebekleri de çok sevmektedir. Barbie bebekler dışında pek fazla sevdiği ve ilgilendiği oyuncaklar olmadığını dile getirmiştir.

İngilizce bilen Dila, İngilizce hazırlık okumuş, eğitiminin belli bir döneminde de eğitimlerini İngilizce olarak almıştır. En fazla gidip görmek istediği ülkelerin başında İspanya yer almaktadır.

Dila Kent sosyal medya ve youtube kariyeri;

Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra Youtube kanalını açmaya karar vermiş, özellikle hem okuduğu bölüm, hem de barbie bebeklere olan düşkünlüğü sebebi ile böyle bir karar vermiştir. Kanalında Challenge, eğlence, oyun, slime ve slime challenge gibi bir sürü eğlenceli ve komik videoları takipçileri ile paylaşmaya devam etmektedir.

Resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı günümüz itibariyle 134bin civarındadır. Youtube video kanalında ise 2,12 Mn civarında abonesi bulunmaktadır. Video montajları için kullandığın program nedir? sorusuna ise Adobe Premiere cevabını vermiştir.

12 Yorumlar

  1. dogru biliyosun ama bagzı bilgiler yanlıs yanlıs olanlar adı doğru ama soyadı kent degil bozkurt yani gercek adı dıla kent degil dila bozkurt dur canım dilanın akrabasıyımda ondan bunları biliyorum

  2. ÇOĞU YANLIŞ Bİ KERE GERÇEK ADI DİLA BOZKAYA. MESLEĞİ SİNEMA MEZUNU YOUTUBER DEĞİL. YOUTUBERLİK BİR HOBİ MESLEK DEĞİL ECRİN SU ÇOBAN OKULU BİTİRMEDEN NAASIL MESLEK SAHİBİ OLSUN MESALA YANİ MESLEK FALAN DEĞİL HERKES YAPABİLİR.

  3. Dila abla ben seni eskiden izliyordum çünkü o zaman internetimiz vardı🤭Sen İzmir de yaşıyorsun değil mi İNŞAALAH sana birşey olmamıştır ama diğer depremzedelere de birşey olmamıştır İNŞAALAH 🤲

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz