Derya Bedavacı

0

Derya Bedavacı müzik dünyasının sevilen seslerinden birisidir. Hakkında ise aslen nereli? evli mi? eşi kim? kaç yaşında? müzik kariyeri, albüm çalışmaları gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

7 kardeş olan Derya Bedavacı aslen Sivas’lıdır ve ailenin üçüncü çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Yaşantısını ailesi ile birlikte İzmir’de sürdüren başarılı sanatçı müzisyen Murat Bedavacı ile evlidir. Eşi Davulcu, baterist’tir. Ada Su isminde bir kızı vardır. 1981 yılında dünyaya gelmiş, aslen Sivas’lı ancak bazı kaynaklarda Sivas, bazı kaynaklarda ise İzmir doğumlu olduğu belirtilmektedir.

Hakan Altun ile birlikte seslendirdiği Kavuşmalıyız isimli tekli çalışması ile tüm dikkatleri üzerine çeken sanatçı, şiir yazmakta, duygusal bir kişiliğe sahiptir. Günümüzde daha çok akustik kayıtlar ile müzik anlamında müzik severler ile buluşmayı tercih eden Derya Bedavacı, akustik cover müzik yapmaya ve yorumcu yanını ortaya koymayı tercih etmektedir.

Uzun yıllardır müzisyen eşi Murat Bedavacı ile aynı sahneyi paylaşan Derya Bedavacı işini çok sevdiğini, gecenin sonuna kadar keyifle işlerini yapıp huzurla evlerine dönmekten büyük mutluluk duyduğunu dile getirmiştir.

Derya Bedavacı albüm çalışmaları, kariyeri;

2018 yılında Sayende isimli albüm’ü müzik severler ile buluşturmuş, albümde bulunan tüm şarkıların söz ve besteleri kendisine aittir.

Bir süre sonra Hakan Altun yıllanmış eşya’yı dinlemiş ve çok beğenmiş ardından Hak Yapım ailesine katılmıştır.

Boş vakitlerinde sosyal medya hariç, kitap okumak, arkadaşları ile buluşup sohbet etmek, kahve içmek ve seyahat etmekten keyif almaktadır. İlerleyen dönemlerde de sürprizler olduğunu ayrıca Youtube için akustik video kayıtlarının devam edeceğini ve bir de dizi müziği yapmayı planladığını dile getirmiştir. Tabi sahne ve konser çalışmalarıyla da sevenlerinin karşısında yer almayı planlamaktadır.

Derya Bedavacı yorumcu kimliğinin yanı sıra besteleri ile de adından söz ettiren ünlü isim günümüze kadar birçok sanatçı arkadaşına beste vermiştir. Kubat‘ın seslendirdiği Veda, Buram Buram, Eyvah, Hakan Altun’un seslendirdiği Saki ve Ferhat Göçer‘in seslendirdiği Sanane bunlardan sadece bir kaçıdır.

Son olarak söz ve müziği kendisine ait olan şarkısının düzenlemesi ise Gökhan Varol’a aittir. Albümün çıkış şarkısı Yıllanmış Eşya ise Tülay İbak’ın yönetmenliği eşliğinde klip olarak yayınlanmıştır. Resmi sosyal medya hesaplarını da aktif bir şekilde kullanan başarılı sanatçının instagram hesabında ki takipçi sayısı günümüz itibariyle 92,1bin civarındadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz