Hakan Altun

1

Hakan Altun Türk müzik dünyasının başarılı isimlerindendir. Hayranları sık sık hakkında bir çok sorunun cevabını araştırıyor. Kaç yaşında? aslen nereli? kimdir? boyu, kilosu kaç? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Hakan Altun Kimdir? Nereli?

İstanbul doğumlu başarılı sanatçı Hakan Altun, baba tarafından aslen Siirt’lidir, Seda isminde bir kız kardeşi vardır. Babası eski futbolcu Arap Hasan lakabı ile tanınan Hasan Altun’dur. Hafız Zeki Altun ise dedesidir. Annesi ise Meral Altun’dur. İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’nda, Ortaokul, Lise ve Yüksek öğrenimini tamamlamıştır. Ardından İTÜ Sosyal Bilimler Dalında Master yapmış ve 1994 yılında Edirne Türk Devlet Müziği topluluğunda ud çalmıştır.

İlk albümünü ismi ile çıkartmış ve bu albümde yer alan Hani Bekleyecektin şarkısı ile büyük bir çıkış yakalamıştır.

Hakan Altun Boyu, Kaç Yaşında?

Ünlü sanatçının boyu 1.84 cm, kilosu 79, burcu ise aslan’dır. Koyu bir Beşiktaş taraftarı olan başarılı sanatçının 2022 yılı itibariyle yaşı 49’dir.

Usta Çırak, Gidemezsin, Silinmiyor Hatıralar, Aşk Lütfen Gel, Dedemin İlahileri, Tercihimdir, Yaralı Bir Aşkın Öyküsü, Senden Sonrası, Nefesimsin Aşkıma Son Şarkım, Ağlamak Yok Yüreğim, Hediye, Hani Bekleyecektin, Küstüm Aşklara, Aklın Bende Kalmasın, Sabahçı Kahvesi ve Konu Aşk isimli albümleri müzik severler ile buluşturmuştur.

Seslendirdiği şarkıların yanı sıra özellikle besteci kimliği ile müzik dünyasına ismini altın harflerle yazdırmış isimlerden birisidir.
Hakan Altun

Hakan Altun Hakkında Gerçekler:

1 – Arabesk sanatçısı olmasına rağmen Türkçe müzik dinlememektedir.
2 – Uzun yıllar önce beynindeki tümör sebebi ile beyin ameliyatı olmuştur.
3 – Hümanist olduğunu ve insanları çok kolay affettiğini belirtmiştir.
4 – Kız arkadaşının gelip onu programında izleyemeyeceğini belirtmiştir. Ayrıca kendisi yokken kız arkadaşını doğum gününe göndermeyeceğini.
5 – Hayatı boyunca hiç dizi izlememiştir. Sadece bir bölüm izlemiş, onu da seneler önce kız arkadaşının dizide oynaması sebebi ile izlemiştir.
6 – Sinemayı çok seviyor, ayrıca Hakan Altun spor programlarını izlemekten büyük keyif alıyor.
7 – Futbol hastasıdır, fanatik bir Beşiktaş taraftarı’dır.
8 – Kelime oyununu çok seviyor, sık sık oynuyor, ayrıca sözlük okuyor.
9 – Geçmiş yıllarda Cengiz Kurtoğlu ile birlikte düet yapmış, albüm çıkarmıştır.
10 – Ameliyat olduktan sonra nöbetleri önleyici ilaçlar aldığını ve her sene MR’a girdiğini dile getirmiştir.
11 – Sosyal sorumluluk ve yardımlaşma gibi bir çok aktivite de hayır sever kişiliği yer almaya devam ediyor.

Resmi instagram hesabını @hakanaltunmusic olarak kullanan Hakan Altun ‘un takipçi sayısı ise günümüz itibariyle 742bin civarındadır.


1 Yorum

  1. Kişilik ve ses olarak çok beğendim bir sanatçı kendisini yakından dinlemeyi görmeyi çok isterdim ama bizler için zor en sevdiğim sanatcilar dan bir tanesi işallah birgün kendisini tanımak görmek kısmet olur seni çok seviyoruz hakan altun

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz