Hakan Altun

Hakan Altun Türk müzik dünyasının başarılı isimlerindendir. Peki kaç yaşında? aslen nereli? kimdir? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

İlk albümünü ismi ile çıkartmış ve bu albümde yer alan Hani Bekleyecektin şarkısı ile büyük bir çıkış yakalamıştır.

13 Ağustos 1972 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Hakan Altun’un Seda isminde bir kız kardeşi vardır. Meral Altun ve eski Futbolcu Arap Hasan lakaplı Hasan Altun’un oğlu, Hafız Zeki Altun’un torunu’dur. Baba tarafından aslen Siirt‘lidir. Burcu Aslan olan Altun, koyu bir Beşiktaş taraftarıdır.

İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’nda, Ortaokul, Lise ve Yüksek öğrenimini tamamlamış ardından İTÜ Sosyal Bilimler Dalında Master yapmış, 1994 yılında Edirne Türk Devlet Müziği topluluğunda ud çalmıştır.

Usta Çırak, Gidemezsin, Silinmiyor Hatıralar, Aşk Lütfen Gel, Dedemin İlahileri, Tercihimdir, Yaralı Bir Aşkın Öyküsü, Senden Sonrası, Nefesimsin Aşkıma Son Şarkım, Ağlamak Yok Yüreğim, Hediye, Hani Bekleyecektin, Küstüm Aşklara, Aklın Bende Kalmasın, Sabahçı Kahvesi ve Konu Aşk isimli albümleri müzik severler ile buluşturmuştur.

Seslendirdiği şarkıların yanı sıra özellikle besteci kimliği ile müzik dünyasına ismini altın harflerle yazdırmış isimlerden birisidir.

1 Yorum

  1. Kişilik ve ses olarak çok beğendim bir sanatçı kendisini yakından dinlemeyi görmeyi çok isterdim ama bizler için zor en sevdiğim sanatcilar dan bir tanesi işallah birgün kendisini tanımak görmek kısmet olur seni çok seviyoruz hakan altun

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz