Deniz Özde Sürmeli

Deniz Özde Sürmeli hakkında merak edilenler. Kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? aslen nereli? evli mi? oyunculuk kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1989 yılının Temmuz ayında aslen Ankara’da dünyaya gelen güzel oyuncu’nun burcu yengeç, boyu ise 1.72 cm’dir. 4 kişilik bir ailenin küçük kızı’dır. Çok küçük yaşlarda iken hazırlamış olduğu skeç ve gösteriler ile tiyatro’ya olan ilgisi ailesi tarafından da fark edilmiş, Ortaokul döneminde iken reklam yüzü seçilmiştir. Lise döneminde ise tiyatro hocası’nın kendisine, Çok yetenekli ve güzelsin şans senden yana olacaktır sözü onun hayatının dönüm noktası olmuştur.

Ailesi tarafından avukat olması istense de o çoktan kararını vermiş ve tiyatro hocasının sözünü tutmayı aklına koymuştur. Vermiş olduğu karar neticesinde soluğu İstanbul’da almış ve genç yaşlarda çalışmaya başlamıştır.

Müjdat Gezen Sanat Merkezi Actor Studio’da tiyatro eğitimi alan Deniz Özde Sürmeli ardından, İstanbul Haliç Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro bölümünden mezun olmuştur.

Hollywood aşkı NY’da workshoplara katılması ile başlayan güzel oyuncu, her fırsatta Amerika ve Avrupa’da yaşantısını sürdürerek, sanat aktiviteleri ile kendisine vizyon katmaya devam etmektedir.

Deniz Özde Sürmeli modellik kariyeri;

Oyunculuk kariyerinin yanı sıra dikkat çeken güzelliği ile de taraflı tarafsız her kesimin sevgisini kazanmıştır. 2012 yılında Best Model yarışmasında Best Physics (Fizik) seçilmiş ve dereceye girmiştir. Ardından 2013 senesinde Best Model seçilen Sürmeli, Miss Tourism Queen Asia, ülkeler arası yarışmada Miss Turkey kızı olarak Türkiye’yi temsil etti ve almış olduğu ödüller ile başarısını tekrarladı. Ayrıca İstanbul ve Avrupa’da yapmış olduğu çalışmalar ile ünlü bir çok markanın yüzü ve aranan ismi olmuştur.

Deniz Özde Sürmeli oyunculuk ve modellik kariyerinin yanı sıra spor ile de iç içedir. Hayatının bir parçası haline getirdiği spor’da, iyi bir voleybol oyuncusu, ayrıca eskrim ve aikido ile de ilgilenmekte, çeşitli ülkelerde yapılan seminerlere katılmmıştır.

Hobileri arasında, spor yapmak, fotoğraf çekmek, kitap okumak ve dünyayı dolaşmak vardır. Farklı hayatları ve kültürleri incelemekten, gözlemlemekten hoşlanmakta onların kendisine ve oyunculuğuna çok şeyler katabileceğini düşünmektedir.

En büyük hayallerinden birisi ise rol aldığı bir sinema filminin Cannes Film Festivali’nde ödül almasıdır.

Doğup büyüdüğü Ankara’da kendisine ait bir anaokulu bulunduğu belirtilen güzel isim ayrıca günümüzde yaşantısını Londra’da sürdürmektedir ve Londra’da da Anaokulu açmak istediği belirtilmektedir.

Uzun süredir ekranlardan uzak olan oyuncunun yakın dönemlerde tekrar televizyon dünyasına sıkı projeler ile dönüş yapacağı açıklanmıştır. Resmi instagram hesabında 2019 yılı itibariyle 11,7 bin takipçisi bulunmaktadır. Yine instagram hesabında yer alan resimler neticesinde bir kızı olduğu bilinmektedir. Ancak günümüzde evli mi? boşandı mı? evliliği sürüyor mu? sorularının cevaplarına maalesef ulaşılamamıştır.


Oynadığı Diziler;

2006 – Selena (Esra)
2008 – Avrupa Yakası (Deniz)
2007 – Gemilerde Talim Var (Ayşe)
2008 – Kavak Yelleri (Sema)
2008 – Dedektif Biraderler
2008 – Peri Masalı
2011 – Papatyam (Serap)
2010 – Küçük Sırlar (Begüm)
2011 – Canan (Özde)
2013, 2014 – Yalan Dünya
2013 – Adını Kalbime Yazdım

Rol aldığı sinema filmleri ise; 2008 Alia, 2008 Güneşin Oğlu (Öğrenci Kız), 2009 Sizi Seviyorum (Eda 3), 2010 Şov Bizinıs (Mehtap)


1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz