Dehamcan Biçen

Dehamcan Biçen son dönemlerde seslendirdiği şarkılar ile dikkatleri üzerine çeken çocuk ses sanatçısıdır. Hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Dehamcan Biçen Kimdir?

Dehamcan Biçen eğitim hayatının yanı sıra çocuk ses sanatçısı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Henüz Ortaokul eğitimini sürdüren Deham Can Biçen yaşantısını İstanbul Küçükçekmece’de sürdürmektedir.

Dehamcan Biçen Nereli?

Dehamcan Biçen bazı kaynaklardan edinilen bilgilere göre aslen Mardin’lidir. Yaşantısını ailesi ile birlikte İstanbul’da sürdürmektedir.

2022 yılında, DuSe Mimarlık ulusal Medya Ödülleri 2022 Yılın en iyi çıkış yapan çocuk ses sanatçısı ödülünü almıştır.

Sesi ve yorumu ile henüz çok küçük yaşına rağmen bir çok büyük başarının altına imzasını atmıştır. 4 ay içinde 2 klip çekmiş ve Youtube video sitesinde yer alan Mal Kaybı, Delalamin Were (Düet) Musa ACAR & Enes KAÇMAZ & Cemal KARATAŞ düet, Le cane (Düet) Seren UÇAR & Nupel HEJAN klip çalışmaları kısa süre içinde milyonlarca kez dinlenmiştir.

Mal Kaybı ve Le canım klip çalışmaları büyük ilgi görmüştür. Seslendirdiği Kürtçe şarkılar da büyük ilgi görmeye devam etmektedir.

Eserleri kendisinin yorumladığını belirten minik sanatçı, hedefinin müzik kariyerini profesyonel olarak sürdürmek olduğunu dile getirmiştir.

Müziğin yanı sıra derslerle de arası oldukça iyi olan Dehamcan, eğitim hayatını da başarı ile devam ettirmektedir.

İlerleyen süreçte profesyonel müzik eğitiminin yanı sıra konservatuvar’da okumak istemektedir. Ayrıca kliplerden gelen gelirleri ekonomik sıkıntı çeken arkadaşlarına destek olmak için de kullanmak isteyerek ne kadar duyarlı olduğunu gözler önüne sermiştir.

Tam bir Neşet Ertaş hayranıdır. İlk olarak Neşet Ertaş’ı 1957 senesinde kayda alınan Neden Garip Garip Ötersin Bülbül isimli eseri ile tanımıştır. Ardından hayatını araştırmıştır. Neredeyse usta sanatçı Ertaş’ın hayatını, biyografisini ezbere bilmektedir.

Hedefinin müzik kariyerinin yanı sıra tıp doktoru olmak istediğini ayrıca şimdilik keyif aldığı bir uğraş olduğu için müzik ve oyunculuk ile de ilgilendiğini sözlerine eklemiştir.

Babası İsmail Biçen’de kendisine çok destek olmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz