Cem Aydın

Cem Aydın hakkında merak edilenler. Kaç yaşında? evli mi? çocukları, gazetecilik mesleği, kariyeri, kısaca biyografi ve hayatı.

1969 yılında dünyaya gelmiştir. Ancak henüz aslen nereli olduğu ve doğu yeri bilgilerine ulaşılamamıştır.

Uzun senelerdir gazeteci ve televizyon habercisi olarak mesleki çalışmalarını sürdüren Aydın, 90’lı senelerin hemen başlarında Kanal D Haber Genel Yayın Yönetmenliği’ni üstlenmiştir. Kanal D ile yolları ayrıldıktan sonra, 1995 senesinde, Star TV Haber Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlenmiştir.

Daha sonra kuruluşundan itibaren NTV kanalında görev yapmış, kanalın büyümesinde, gelişmesinde ve tanınmasında önemli rol oynamıştır. En son Doğuş Yayın Grubu CEO ‘su olarak çalışmalarını sürdürmüş, daha sonra bir senaryo şirketi kurduğu açıklanmıştır. Ortağının ise Star Tv döneminde iken tanıştığı ve bir kaç sene önce rating rekorları kırmış olan dizisinin senaristi Kerem Deren’dir.

Yazı Odası Senaryo adlı şirketi ile yola çıkan ünlü isim, sinema filmi ve televizyon programlarının yanı sıra, belgesel yapımcılığını da üstleneceği belirtilmektedir. Diğer bir yandan yine sahibi olduğu Somera isimli şirketi ile ağırlıklı olarak televizyon programlarının sosyal medya popülaritesini ölçümlemektedir.

Cem Aydın evlilik hayatı, çocukları;

2013 yılında cemiyet hayatının ünlü isimlerinden, Mehmet Mermerci ve Ender Mermerci çiftinin kızı olan Derin Mermerci ile evlenmiştir. Bu evliliğinden Lal ve Mila isimlerinde ikiz çocukları vardır. Daha önceki evliliğinden ise Defne ve Ege isimlerinde ikiz çocukları vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz