Canan Barlas

Canan Barlas televizyon ekranlarında katıldığı programlar ile merak edilen isim olmuştur. Hakkında kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Canan Barlas Kimdir?

Canan Barlas gazeteci, yazar ve fotoğrafçı. 1963 senesinde Kandilli Kız Lisesi, 1967 senesinde ise İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur.

Tam ismi Mecbure Canan Barlas’dır. 1946 yılında İstanbul’da doğan Barlas, üniversite mezuniyeti sonrası, 1967’de Cumhuriyet Gazetesi’nde stajer olarak iş hayatına atılmıştır. Daha sonra uzun süre, Cumhuriyet Gazetesi, Hürriyet, Politika, Vatan, Güneş, Milliyet, Yeni Yüzyıl gazetelerinde ve Gelişim Yayınları’nda çalışma hayatını sürdürmüştür. Haftalık Siyasi Pazar Postası gazetesini çıkarmıştır.

İş hayatına atıldığı yıllar aynı gazete bünyesinde çalıştığı Mehmet Barlas ile tanışmıştır. Tanıştıktan sonra 3 ay gibi kısa bir süre içinde evlenmiştir. Mehmet Barlas aynı gazete de karı koca olarak çalışmanın zor olduğunu belirtmiştir. İlerleyen süreçte ise Canan Barlas, gazeteyi bırakmış ve psikolog olarak çalışmalarına devam etmiştir. Ancak yine de gazete’den kopamamış ve tekrar 1969 senesinde Hürriyet Gazetesi’ne girerek gazetecilik yapmaya devam etmiştir.
Canan Barlas jpg

Canan Barlas Nereli?

Canan Barlas baba tarafından aslen Selanik’lidir. 1946 yılında İstanbul’da doğmuştur.

Canan Barlas Kaç Yaşında?

Canan Barlas 77 yaşındadır, doğum tarihi ise 3 Ağustos 1946, burcu aslan.

Canan Barlas Evlimi? Eşi Kim?

Canan Barlas 1968 yılında Mehmet Barlas ile evlenmiştir. Bu evliliğinden, Ela Barlas Anter isminde bir kızı ve Cemil Barlas isminde bir oğlu vardır. Eşi Mehmet Barlas, gazeteci ve köşe yazarıdır. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Geçmiş dönemlerde Türkiye Milli Talebe Federasyonu’nda basın komisyonu başkanlığı yapmış bir isimdir.

Geçmiş yıllarda Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın açıkladığı, 63 kişilik Akil insanlar listesinde yer alan Can Paker abisidir.

Barlas en son A Haber ekranlarında yer almış ve Canan Barlas ile Gündem Programını hazırlayıp sunmuştur.
Canan Barlas2 jpg
Kitapları :

2012 – Babıâli’den Çiftetelliye
2012 – Her Şey Hiçbir Şeymiş
2008 – Ben Atlı Hassas Hayata Dokunmak İstedim
2008 – Torunlarıma Anlatamadığım Karmaşık Masallar
2007 – Eğreti Burjuvalar
2002 – Bab-ı Ali’den Çiftetelli’ye Türk Medyasının Kartelleşme Öyküsü

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz