Can Acun

0

Can Acun SETA Dış Politika Araştırmacısı. Katıldığı televizyon programları ile merak konusu olmuştur. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Hakkında Detaylı Bilgiler:

Can Acun Kimdir?

Can Acun Yazar, konuşmacı, akademisyen. Ayrıca Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) Araştırmacısı. Doğu Akdeniz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur. Ardından Yüksek Lisans eğitimini, Yeditepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’de tamamlamıştır.
>
Kanada’da “Kültürlerarası Diyalog Eğitimi” alan Can Acun, Mısır’da Kahire – Türkiye Araştırmaları Merkezi’nde ve SETA Kahire’de Mısır üzerine çalışmalar sürdürmüştür. SETA Ankara’da Mısır ve Ortadoğu üzerine araştırmalar yapmaya devam etmektedir.
can acun3
Yazar, konuşmacı ve akademisyen olan Can Acun, çalışmalarına SETA Ankara bünyesinde devam etmekte, çeşitli medya kurum ve kuruluşlarında gündeme ilişkin yorumlarda bulunmakta ve ekran karşısına çıkmaktadır. Uzmanlık alanları daha çok Ortadoğu ve Mısır üzerine.

Sık sık sosyal medya hesaplarında da paylaşımlar yapmakta olan Acun, TRT Haber’de gündeme ilişkin meselelerde önemli analiz ve yorumlarda bulunmaktadır.

12 Ocak doğumlu olan Can Acun’un maalesef kaç yaşında olduğu bilgisine ulaşılamamıştır.

Can Acun Nereli?

Can Acun Malatya’lıdır. Aslen Malatya nüfusuna kayıtlıdır.

Resmi facebook hesabı @can.acun resmi twitter hesabı @canacun resmi instagram hesabı ise @canacunnn ‘dur.

Suriye Gündemi sitesinde yazılar kaleme almaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz