Çağkan Çulha

Çağkan Çulha günümüze kadar rol aldığı bir çok sinema ve dizi projesi ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Yakışıklı oyuncu hakkında ise hayranları tarafından bir çok sorunun cevabı araştırılıyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Çağkan Çulha Kimdir? Nereli?

1985 yılının Kasım ayında İstanbul’da dünyaya gelen yakışıklı oyuncu, özellikle ekran severler tarafından Acemi Cadı dizisinde Selim karakteri ile tanınmıştır. Anneside kendisi gibi oyuncu olan Mine Mutlu, babası ise Ünal Çulha’dır. Büşra isminde 1988 doğumlu bir kız kardeşi vardır. Korkmaz Yiğit Lisesi mezunu’dur. Lise’den sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’ne girmiş anca eğitimini tamamlamadan okuldan ayrılmış ve Beşkent Üniversitesi Sahne Gösteri Sanatları Bölümü’nde eğitimini sürdürmüştür.

Canan Odacıl | Cast Ajansı ve Menajerlik Hizmetleri bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir.

Oyunculuk öncesinde aslında ticaret yapmak istemiştir. O sebeple İşletme okumuştur. Çocukluk arkadaşı Ceren Moray daha sonra bir reklamda oynamış ardından ondan esinlenerek internetten ajanslara başvurmuş ve ilk dönüş yapan ajans ile çalışmaya başlamıştır. Çağkan Çulha İlk dizi oyunculuk deneyimini Hayat Bilgisi isimli dizi ile gerçekleştirmiştir.

18 yaşından itibaren evlenene kadar hayatını tek geçirmiştir. Babasının o yıllarda kendisine şaka ile karışık, “18 yaşına geldin artık benim sorumluluğumda değilsin yasal olarak” dediğini ardından gurur yapın sabah evden çıktığını belirtmiştir. Sonrasında kendisine ait bir düzeni ve sorumluluk sahibi olduğunu, iyiki evden çıktığını sözlerine eklemiştir.

Çağkan Çulha Boyu, Kaç Yaşında? Eşi Kim?

2019 yılının Ekim ayında 2 senedir birlikte olduğu avukat İpek Ertuğral ile evlenmiştir. Boyu 1.75 cm, kilosu 75, burcu ise akrep’tir. 2021 yılı itibariyle 35 yaşındadır. Resmi instagram hesabını @cagkanculha olarak kullanmaktadır.

Çağkan Çulha Oynadığı Sinema ve Diziler;

Hayat Bilgisi (Arda) 2003
Belalı Baldız (Kemal) 2005
Acemi Cadı (Selim) 2006
Adanalı (Engin) 2008
Muhteşem Yüzyıl (İlyas) 2013
Kaçak (Fatih) 2014
Racon Ailem İçin (Numan) 2015
İsimsizler (Murat) 2017
Aslan Ailem (Savaş) 2018
Benim Kocam Yapmaz 2020
Kuruluş Osman (Dündar Bey’in oğlu Bahadır) 2020

İnstagram Hesabı: @cagkanculha

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz