Biran Damla Yılmaz

0

Biran Damla Yılmaz Baraj Nehir Aksu karakteri ile oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Ekran severler tarafından Beyaz Yalan dizisinde Nesrin karakteri ile tanınmıştır. Güzel isim günümüzün en başarılı oyuncuları arasında yer almaktadır. Hakkında ise hayranları boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? aslen nereli? hangi sinema ve dizilerde rol aldı? gibi bir çok sorunun cevabını merak ediyor. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Biran Damla Yılmaz Kimdir? Nereli?

1997 yılının Haziran ayında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Annesinin ismi Ayşe Birsen Şen Yılmaz’dır. Günümüze kadar bir çok başarılı projenin içerisinde yer almış, oyunculuğunun yanı sıra güzelliği ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Lise eğitimini açıktan tamamlamış, ardından Konservatuvar eğitimini sürdürmüştür. (Bazı kaynaklarda Kocaeli, Gebze’de doğduğu belirtilmekte.) Lisede meslek lisesinde aşçılık üzerine okumuştur. Mutfak ile arası çok iyidir, yemeyi de yedirmeyi sevmektedir.

Biran Damla Yılmaz Biran mı damla mı? sorusuna her zaman Damla diye cevap vermiştir. İlk dönemlerde hiç popüler olmak veya başrol oyuncusu olmak gibi bir hedefinin olmadığını, her zaman öğrenmek istediğini belirtmiştir. Yalnızlıktan hoşlandığını belirten güzel isim, karantina dönemini Yalova’da geçirmiştir. Biran Damla Yılmaz Meditasyon, resim ve spor yaptığını, ayrıca iki köpeği olduğunu onlarla vakit geçirdiğini dile getirmiştir. Henüz 14 yaşında iken oyunculuk dünyasına giriş yapmıştır. Bir röportaj’da hiç bir zaman başrol istemediğini dile getirmiştir. Ancak her zaman o tarz projeler ile karşılaştığını belirtmiştir.

Biran Damla Yılmaz Boyu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.66 cm, kilosu 52, burcu yengeç, göz rengi ise yeşil’dir. 2021 yılında Fox Tv ekranlarında yayınlanan Baraj adlı dizide Nehir Aksu karakterini üstlenmiştir. Dizi de Sumru Yavrucuk, Ekrem Aral Tuna, Sait Genay, İman Casablanca ve Burak Yörük gibi isimler de rol almıştır.

Oynadığı diziler;

Yasak, Beyaz Yalan (Nesrin), Kırgın Çiçekler (Eylül Acar), Canevim (Ceylan Haksever), Baraj (Nehir Aksu)

Oynadığı sinema;

Mucize, Mucize Aşk 2 ve Çılgın Dersane 4: Ada.

Resmi sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanmaktadır. Günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 2,6milyon civarındadır. Biran Damla Yılmaz 2021 yılında yakışıklı oyuncu, sunucu Tarık Uğur Özenbaş ile sevgili oldukları yönünde haberler ile gündeme de gelmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz