Biran Damla Yılmaz

0

Biran Damla Yılmaz ekran severler tarafından Beyaz Yalan dizisinde Nesrin karakteri ile tanınmıştır. Hakkında ise hayranları boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? aslen nereli? hangi sinema ve dizilerde rol aldı? gibi bir çok sorunun cevabını merak ediyor. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1997 yılının Haziran ayında İstanbul’da dünyaya gelen güzel oyuncu, yengeç burcudur, göz rengi yeşil, boyu 1.66 cm, kilosu ise 52’dir. Annesinin ismi Ayşe Birsen Şen Yılmaz’dır. Günümüze kadar bir çok başarılı projenin içerisinde yer almış, oyunculuğunun yanı sıra güzelliği ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Lise eğitimini açıktan tamamlamış, ardından Konservatuvar eğitimini sürdürmüştür. (Bazı kaynaklarda Kocaeli, Gebze’de doğduğu belirtilmekte.)

Biran mı damla mı? sorusuna her zaman Damla diye cevap vermiştir. İlk dönemlerde hiç popüler olmak veya başrol oyuncusu olmak gibi bir hedefinin olmadığını, her zaman öğrenmek istediğini belirtmiştir. Yalnızlıktan hoşlandığını belirten güzel isim, karantina dönemini Yalova’da geçirmiştir. Meditasyon, resim ve spor yaptığını, ayrıca iki köpeği olduğunu onlarla vakit geçirdiğini dile getirmiştir.

Henüz 14 yaşında iken bu sektöre giren Damla Yılmaz, günümüzün en başarılı oyuncuları arasında yer almaktadır.

Biran Damla Yılmaz oynadığı sinema ve diziler;

2014 – Yasak
2015 – Beyaz Yalan (Nesrin)
2015 – Kırgın Çiçekler (Eylül Acar)
2019 – Canevim (Ceylan Haksever)
2020 – Baraj (Nehir Aksu)

Oynadığı sinema;

2019 – Mucize Aşk 2
2015 – Çılgın Dersane 4: Ada

Resmi sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanmaktadır. Günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 2,2milyon civarındadır. Bir dönem ismi yakışıklı oyuncu, sunucu Tarık Uğur Özenbaş ile sevgili oldukları yönünde haberler ile gündeme de gelmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz