Sumru Yavrucuk

Sumru Yavrucuk Evlilik Hakkında Her Şey adlı dizide Çolpan karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Geçmişten günümüze rol aldığı bir çok başarılı proje ile adından söz ettiren usta oyuncu hakkında bilinmeyenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Doğum tarihi 24 Eylül 1961, doğum yeri ise Ankara’dır. Aslen doğma büyüme Ankara’lı olan usta sanatçı, dizi, sinema ve tiyatro dünyasının usta isimlerindendir. Nilüfer Yavrucuk ve Yavrucuk çiftinin evladıdır, Tahir Yavrucuk isminde bir kardeşi vardır.

İstanbul Belediye Konservatuvarı Şan ve Tiyatro bölümünden başarı ile mezun olmuştur. Oyunculuk kariyerinde günümüze kadar sayısız ödülün sahibi olmuş ve bir çok tiyatro oyununda sahne almış, almaya da devam etmektedir.

İşitme ve konuşma engellilerin işaret dili olan Gestuno diline hakim olan Sumru Yavrucuk engelliler için Susuz Yaz oyununun yönetmenliğini üstlenmiş bu oyun ile Türkiye Sağır Dilsizler Mim Festivali’nde En İyi Yönetmen Ödülünü almıştır.
Sumru Yavrucuk6

Sumru Yavrucuk Evlimi? Oğlu Kim? Kızı Varmı?

Başarılı oyuncu Sumru Yavrucuk hakkında hayranları genellikle eşi kim? kızı, oğlu ve evliliği gibi bir çok sorunun cevabını araştırıyor. Başarılı oyuncu hayatı boyunca hiç evlenmemiş, kızı da yoktur. Ancak 54 yaşında iken 8 yaşında bir erkek çocuğunu evlat edinmiştir. Oğlu’nun ismi Yağmur’dur, vermiş olduğu bir röportaj’da Yağmuru doğurmadığını unuttuğunu, ona çok bağlı olduğunu dile getirmiştir.

Evli olmadığı için evlat edinme prosedürlerine uymadığı ancak koruyucu aile statüsünde girerek evlat sahibi olduğu belirtilmiştir. Günümüzde yaşantısını Kandillide oğlu ile birlikte sürdürmektedir.
sumru yavrucuk8

Sumru Yavrucuk Kaç Yaşında? Boyu:

1961 doğumlu olan Sumru Yavrucuk 60 yaşında ve 1.67 boyunda, burcu ise terazi’dir. Psikolog yazar Gökhan Çınar ile akrabalığı var mı? sorusu da merak konusudur. Gökhan Çınar ile bir akrabalığı bulunmamaktadır.

Sumru Yavrucuk Oynadığı Diziler:

Kariyeri boyunca bir çok dizinin yanı sıra, sinema filminde rol almıştır. İşte başarılı oyunun rol aldığı sinema ve diziler.

Önce Canan, Ayaşlı ve Kiracılar, Yorum Yok, Yol Palas Cinayeti, İki Kadın, Seni Seviyorum Rosa, Çıplak, İş, Tutkular, Yer Çekimli Aşklar, Dostlar Pasajı, Sır, Akşam Güneşi.

Direklerarası, Meleğin Selamı, Akasya Pasajı, Parça Pinçik, Bizim Otel, Halk Düşmanı, Mars Kapıdan Baktırır, Patroniçe, Yabancı Damat, Sevgili Dünürüm, Bahar Dalları, Fatmagülün Suçu Ne?, Kara Cumartesi, Loks Gluück, Ağır Roman Yeni Dünya, Tamam mıyız?, Acil Aşk Aranıyor ve No:309 gibi bir çok dizi ve sinema filminde rol almıştır.

En son 2021 yılında Fox Tv ekranlarında yayınlanan Evlilik Hakkında Her Şey isimli dizide Çolpan karakterini canlandırmıştır. Dizi de ayrıca Tülin Ece, Gökçe Eyüboğlu, Yiğit Kirazcı, Sarp Akkaya ve Gökçe Bahadır gibi isimler de rol almıştır.

Resmi sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanmaktadır. Resmi instagram hesabını @sumruyavrucuk kullanıcı ismi ile kullanmakta, günümüz itibariyle 176bin civarında takipçisi bulunuyor.

Deneyimli oyuncu Duygu Başara Seslendirme & Menajerlik bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir.
Sumru Yavrucuk1

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz