Berrak Tüzünataç

Berrak Tüzünataç rol aldığı bir çok sinema ve dizi projesi ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Güzel oyuncu hakkında ise hayranları tarafından bir çok sorunun cevabı araştırılıyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Berrak Tüzünataç Kimdir? Aslen Nereli?

1984 yılının Kasım ayında dünyaya gelen güzel isim doğma büyüme aslen Yalova’lıdır. Naz Tüzünataç isminde bir kız kardeşi vardır. Tüzünataçlar ailesi Yalova’nın en eski ve köklü ailelerinden birisidir. Berrak Tüzünataç’ın dedesinin babası Sefa Tüzünataç 1942 ve 1950 yılları arasında Yalova Belediye Başkanlığı yapmıştır. Yalova’da bulunan, 1982 yılında yapılan ve hala aktif olan Safa Yılmaz Tüzünataç Çocuk Kütüphanesi Sefa Tüzünataç tarafından yaptırılmıştır. Babası da dedesinin ismini taşıyan Sefa Tüzünataç’tır.

Prag’da bir film okulunda work shop’a katılmış, en fazla izlediği kanal Eurosport kanalı’dır, ayrıca sık sık resim yapmaktadır. Güzel sanatlar’da resim üzerine eğitim almak istemiş ancak annesinin isteği üzerine İşletme okumuştur.

Koç Özel Lisesi Mezunu olan Berrak Tüzünataç ardından İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni tamamlamıştır. Oyunculuğunu geliştirmek için bu alanda Yüksek Lisans eğitimi almayı düşünmektedir. Psikoloji alanında yapacağı Yüksek Lisans’ın oyunculuğa çok faydası olacağını düşünmektedir.

Ekranlara 1 TV ekranlarında haber sunarak merhaba diyen güzel isim daha sonra rol aldığı sinema filmleri ve diziler ile adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştır. Oyunculuğunun yanı sıra düzgün fiziği, uzun boyu, yeşil gözleri ve güzelliği ile de ekran severlerin büyük beğenisini kazanmaktadır.

Duyduğu bütün şarkıların sözlerini ezberleme özelliği bulunmaktadır. Bu konu ile ilgili çok lazımmış gibi böyle bir huyum var diye açıklama yapmıştır. Günümüzde sevgilisi hakkında bir bilgi bulunmamaktadır. Daha önce ünlü oyuncu Birkan Sokullu ile birliktelikleri uzun süre magazin gündeminde yer almıştır. ilk ünlü aşkının ise o dönemde 18 yaşında iken birlikte olduğu İlhan Mansız olduğu bazı kaynaklarda belirtilmektedir.

Berrak Tüzünataç Boyu, Kilosu, Kaç Yaşında?

Uzun boyu, düzgün fiziği ve güzelliği ile dikkat çeken Berrak Tüzünataç’ın boyu 1.74 cm, kilosu ise 55 olarak biliniyor. Ayrıca hayranları burç konusunuda oldukça merak ediyor, hemen belirtelim güzel oyuncunun burcu akrep’tir. Ayrıca saç rengi kahverengi, göz rengi ise yeşil’dir. Resmi instagram hesabını @berrocks kullanıcı ismi ile kullanmaktadır. Günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 524bin civarındadır.

Berrak Tüzünataç Oynadığı Diziler;

Ödünç Hayat (Feyzan) – 2005
Affedilmeyen (Duygu) – 2007
Elveda Rumeli (Vahide) – 2008
Bu Kalp Seni Unutur mu? (Yıldız Akay) – 2009
Ezel (Bade Uysal) – 2010
Muhteşem Yüzyıl (Mihrunisa Sultan) – 2013
Son (Alev) – 2012
Galip Derviş (Leyla) – 2013
Filinta “Bin Yılın Şafağında” (Farah) 2015
Fi (Özge Egeli) 2017
Dip (Ekin) – 2018
Kurşun – 2019

Rol aldığı sinema filmleri;

Beyza’nın Kadınları (Figen) – 2005
Organize İşler (Ebru) – 2005
Ejder Kapanı (Ezo) – 2009
Kıskanmak (Mükerrem) – 2009
Bir Avuç Deniz (Deniz Demirci) – 2010
Çanakkale Yolun Sonu (Behice) – 2013
Black Horse Memories – 2015
Nick Off Duty (Reyhan) – 2016
Biz Böyleyiz – 2020

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz