Birkan Sokullu

Birkan Sokullu Masumlar Apartmanı Han karakteri ile oyunculuk kariyerini sürdürüyor. Son yılların başarılı, en karizma ve yakışıklı oyuncularından birisidir. Rol aldığı başarılı projeler ile adından söz ettirmektedir. Ünlü oyuncu hakkında ise hayranları aslen nereli? kimdir? boyu, kilosu kaç? gibi bir çok sorunun cevabını merak ediyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Birkan Sokullu Kimdir? Nereli?

1985 yılının Ekim ayında dünyaya gelen yakışıklı oyuncu İstanbul doğumludur. Aslen ise bir çok kaynakta Boşnak kökenli olduğu belirtilmektedir. Maltepe Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur. Oyunculuk kariyeri öncesinde 10 yıl gibi uzun bir süre basketbol oynamıştır. 2003 senesinde ise Best Model Of Turkey 3. lüğünün sahibi olmuştur.

Birkan Sokullu Boyu, Kilosu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.87 cm, kilosu 78, burcu terazi’dir. 2021 yılı itibariyle yaşı 35’dir. Resmi instagram hesabı’nı birkansokullu1 olarak kullanıyor. Günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 794bin civarındadır.

Birkan Sokullu Oynadığı Sinema ve Diziler:

Kronoloji, Güzelliğin Portresi, Acil Servisi, Melekler Korusun (Levent), Elif (Mustafa), Küçük Kadınlar (Ayaz), Küçük Sırlar. Fatih 2013 (Mustafa), Kurt Seyit ve Şura (Petro Borinsky), Beyaz Gece (Rüzgar Aydın), Hayat Şarkısı (Kerim Cevher), Yüz Yüze, Yaşamayanlar (Numel), Bir Aile Hikayesi (Berk), Ottoman Rising, Ya İstiklal Ya Ölüm (Topkapılı Mehmet), Şimdiki Aklım Olsaydı (Nadir) ve Masumlar Apartmanı (Han).

Birkan Sokullu hakkında gerçekler:

Özgürlükçü bir karaktere sahip, geleni yaşamayı sevmektedir.
Kişisel hayatında kendisini baskı altında tutmaktan hoşlanmıyor, huzurlu ve rahat olmayı seviyor.
Gerilimden uzak eğlenceli ve huzurlu bir hayatı tercih ediyor.
Planlı programlı hareket etmeyi sevmiyor.
Uzun süre profesyonel olarak basketbol oynamıştır. Ancak beklentilerini karşılamadığını düşündüğü için basketbolu bırakmıştır.
Sakin, söz dinleyen ama bir o kadar da haylaz bir çocukluk yaşamıştır.
Kendisine en fazla sabır konusunda güveniyor.
En zayıf bulduğu yanı, heyecanla aldığı kararlar. Şansa inanmıyor.
Kendisini kötü hissettiğinde doğada vakit geçirmeyi tercih ediyor.
Kayıplar ve ölümler karşısında gardının düştüğünü ve kendisini zayıf hissettiğin belirmektedir.
Kendini ve ya onu öven insanlara karşı mesafesini korur.
Hayatında başına gelen iyi şeyin ise kardeşi olduğunu dile getirmiştir.
İnstagram hesabı açıklamasında “Resmi deklanşör” yazıyor.

Birkan Sokullu Sevgilisi Kim?

13 Temmuz 2012 yılında güzel oyuncu Aslı Enver ile evlenmiştir. Ancak evliliği 26 Ağustos 2015 yılında son bulmuştur. Berrak Tüzünataç ile 3 sene birlikteliği olmuştur. Oyuncu Dilan Çiçek Deniz ile de kısa bir birlikteliği sürmüştür. Günümüzde ise Sosyetik çift Sinem – Kemal Gürkaynak çiftinin kızı Eda Gürkaynak ile mutlu birlikteliği sürmektedir. Çiftin ilişkisi evliliğe doğru gitmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz