Bedirhan Üstün

0

Prof. Dr. Tevfik Bedirhan Üstün hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kaç yaşında? nerede doğdu? kimdir? Eğitimi, Çalışmaları, Kariyeri, Kısaca Hayatı ve biyografi bilgileri.

Prof. Dr. Tevfik Bedirhan Üstün, 1958 yılında Eskişehir’de dünyaya gelmiştir. 1982 yılında Hacettepe Tıp Fakültesi’nden mezun olan Prof. Dr. Üstün, yine aynı üniversitede psikiyatri uzmanı olarak görev yapmıştır.

1993 yılında Doçent unvanını alan Prof. Dr. Tevfik Bedirhan Üstün, 1989-2016 yılları arasında Dünya Sağlık Örgütü’nde (WHO; DSÖ) görev yapmış ve 2016’nın sonunda Koç Üniversitesi Sağlık Bilişimleri Sistemleri ve Psikiyatri Profesörü olarak çalışmalarını yürütmüştür.

Prof. Dr. Üstün, TÜBİTAK ve Vehbi Koç Vakfı’ndan şeref bursu ve çeşitli ödüller almış aynı zamanda Amerikan Psikiyatri Birliği Seçkin ve İngiliz Psikiyatri Derneği tarafından Şeref Üyesi seçilmiştir. Prof. Dr. Üstün, Amerikan Hastanesi Psikiyatri Bölümünde halen hizmet vermektedir.

1989 yılından bu yana Dünya Sağlık Örgütünde çalışmakta olan Üstün, özellikle ruhsal hastalıkların sınıflandırılması, temel sağlık hizmetleri içinde tanınması ve ele alınması, ruhsal hastalıklardaki yeti yitiminin değerlendirilmesi konusunda uluslararası araştırmalar yürütmüştür.

Prof. Dr. Üstün’ün 150 yi aşkın bilimsel makale ve altı kitap yayını bulunmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz