Başak Durmaz

Başak Durmaz Kanal 7 tv de yayınlanan Esaret isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer almıştır. Başarılı oyuncu hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Başak Durmaz Kimdir?

Başak Durmaz tiyatrocu ve oyuncu. Dumlupınar Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde eğitim görmüştür. Üniversite döneminde oyunculuk eğitimi alan Durmaz, günümüze kadar bir çok tiyatro oyununda sahne almıştır.

İlerleyen süreçte İngiltere’ye taşınmış daha sonra tekrar Türkiye’ye dönüş yapmıştır. Türkiye’ye döndükten sonra Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. Oyuncu ve tiyatrocu kimliğinin yanı sıra şarkıcı olarak ta tanınmaktadır. Sözlerinin Aysel Gürel ve Murat Hasari’ye ait olduğu Yanarım isimli şarkıyı seslendirmiştir.

Başak Durmaz Boyu, Kilosu

Başak Durmaz 1.70 boyunda ve 65 kilodur.

Başak Durmaz Kaç Yaşında?

Başak Durmaz 36 yaşındadır. Doğum tarihi 23 Temmuz 1987, burcu ise aslan’dır.

Oynadığı Sinema ve Diziler:

Güzel oyuncu daha önce Siyah İnci ve Pera Palasta Gece Yarısı isimli film ve diziler de rol almıştır. 2022 yılında ise Kanal 7 ekranlarında yayınlanan Esaret isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Dizi de ayrıca, Öncil Aktarıcı, Cenk Torun, Ali Yağız Durmuş, Hilal Anay, Melahat Abbasova, Mustafa Şimşek, Zeki Ocak, Esra Demirci, Pervin Mert, Yağmur Çelik, Yaren Yıldırım, Kerem Tanık, Cerensu Gülnaz Çelik, Bülent Ergün, Mahassine Merabet, Gözde Erdem ve Sinem Karaçoban gibi isimler de rol almıştır.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @basakdrmz ‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz