Mahassine Merabet

Mahassine Merabet rol aldığı Esaret isimli dizi ile tanınmıştır. Güzel oyuncu hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Mahassine Merabet Kimdir?

Mahassine Merabet oyuncu olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Anne ve babası devlet memuru olarak çalışmıştır. Muhammed V Üniversitesinde medya ve iletişim bölümü mezunudur. Eğitim hayatı döneminde bir çok festival, konferans vb. yerlerde sunuculuk deneyimleri yaşamıştır. Çok küçük yaşlardan bu yana Türk dizilerini takip eden güzel isim, Türkçe dilini diziler sayesinde izlediğini aktarmıştır. Bir dönem Türkçe – Arapça çevirmenliği yapmıştır.

Mahassine Merabet Nereli?

Mahassine Merabet aslen Fas’lıdır ve Fas doğumludur.

Mahassine Merabet Kaç Yaşında?

Mahassine Merabet 23 yaşındadır. Doğum tarihi 24 Ocak 1999, burcu ise kova’dır.

Mahassine Merabet Boyu, Kilosu

Mahassine Merabet 1.72 boyunda ve 55 kilodur.

Üniversite döneminde bir Türk fuarında tanışmış olduğu arkadaşının sayesinde Türkiye’ye gelmiş ve Türkiye’de Nişantaşı Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası ilişkiler bölümünde yüksek lisans yapmıştır. Ayrıca bir çok ünlü markanın reklam çalışmalarında yer almıştır.

2018 yılında ülkesi Fas’ta Ana Haber sunuculuğu yapmıştır. 2019 yılında ise Türkiye’ye yerleşmiştir. 4 dil bilen güzel oyuncunun Arapça ve Fransızca ana dilidir. Ayrıca Türkçe ve İngilizce bilmektedir.
mahassine merabet6
Eğitim

Tümay Özokur Akademi Kamera Önü Oyunculuk Eğitimi
Burak Sarımola Kamera Önü Oyunculuk Eğitimi

Reklam

Karaca (2022)
Haier Pakistan (2022)

Yetenek ve Hobileri:

Yüzme, Modern Dans, Oryantal Dans, Fitness, Metin Yazarlığı ve şarkı söylemek.

Yabancı Dil

İngilizce, Arapça, Fransızca ve ana dili ayrıca

Tümay Özokur Akademi Kamera Önü Oyunculuk eğitimleri aldıktan sonra Karamel yapım ile anlaşan oyuncu Esaret dizisinde kadın başrol olarak karşımıza çıkacak.

Oynadığı Diziler:

Mahassine Merabet 2022 yılında Kanal 7 ekranlarında yayınlanan Esaret isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Dizi de ayrıca Öncil Aktarıcı, Cenk Torun, Ali Yağız Durmuş, Hilal Anay, Melahat Abbasova, Mustafa Şimşek, Zeki Ocak, Esra Demirci, Pervin Mert, Yağmur Çelik, Yaren Yıldırım, Kerem Tanık, Cerensu Gülnaz Çelik, Bülent Ergün, Başak Durmaz, Gözde Erdem ve Sinem Karaçoban gibi isimler de rol almıştır.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @mahassine_merabet ‘dir.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz