Azad Doğanay

0

Azad Doğanay seslendirdiği eserler ile kulakların pasını silmeye devam ediyor. Başarılı sanatçı hakkında ise müzik severler bir çok sorunun cevabını merak etmektedir. Kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? Kısaca müzik hayatı ve biyografi bilgileri.

Azad Doğanay Kimdir? Nereli?

1991 yılının Ekim ayında dünyaya gelen başarılı sanatçı aslen Kars’ın Kağızman İlçesi nüfusuna bağlıdır. Baba tarafından aslen Kars, anne tarafından ise aslen Tunceli, Dersim’lidir. 6 kardeş olan ünlü isim ailenin kardeşlerin en büyüğüdür. Yaşantısını İstanbul’da sürdürmekte olan Azad Doğanay, 2012 ve 2015 yılları arasında İstanbul’da Miran Medya Yapım Şirketi’ni kurmuştur. Köy isimli kısa bir sinema filminin altına imzasına atmıştır. Usta sanatçı merhum Seyfi Doğanay‘ın yeğenidir.

2016 senesinde, sanat dünyasına giriş yapmış, 2017 senesinde ise Zordayım isimli tekli çalışmasını müzik severler ile buluşturmuştur. Kısa süre içinde ciddi bir hayran kitlesine ulaşan sanatçı Türkiye’nin bir çok yerinde konserler vermiştir. 2020 senesinde ise Tersoyam isimli tekli çalışmasını Adana’nın Hürriyet Mahallesi’nde hayranları ile kliplendirmiştir. 2021 ‘de 10 şarkılık Anlasan isimli albümü çıkaran Azad Doğanay, Ya Ben Nolcam adlı şarkısına klip çekmiştir.

@azaddoganayresmi olarak kullandığı resmi instagram hesabında günümüz itibariyle 25,5bin civarında takipçisi bulunuyor. Hayran sayısı her geçen gün artmaya devam etmektedir.


İlginizi Çekebilir :   İlyas Öztürk

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz