Ayşegül Coşkun

Ayşegül Coşkun hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi, müzik kariyeri, şarkıları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1985 yılının Haziran ayında İstanbul’da dünyaya gelmiş, İkizler burcudur. Baba tarafından aslen Erzincan’lıdır. Müzisyen bir ailede yetişen ünlü isim babasının da müzisyen olduğunu üflemeli enstrümanlar, ney ve mey gibi çalgıları çaldığını belirtmiştir. Kendiside piyano çalmaktadır. Maalesef boyu ve kilosu gibi bilgilerine ulaşılamamıştır.

Ayşegül Coşkun eğitim hayatı;

Müzik eğitimini üniversite de okumamıştır. Ailesinin kendisini garantiye almasını istemeleri nedeniyle Ticaret Lisesi’nde bankacılık okumuş ardından İşletme Fakültesinden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından 1 sene bankada çalışmış ancak kendisine göre olmadığını anlamış, o ara beste yapmaya başlamıştır. Hatta patronuna kızıp sinirlenip bir şarkı da bestelemiştir. Dışarından Şan, diksiyon ve piyano üzerine eğitim almıştır.


İspanyolca, Yunanca ve Farsça şarkılar da seslendirebilmektedir. İleride oyunculuk teklifi alması durumunda projenin iyi olduğunu düşünürse oyunculuk tekliflerini de değerlendirebileceğini dile getirmiştir. 2018 yılında Liman isimli şarkısını müzik severler ile paylaşmıştır. Daha sonra Duvardaki Gülüşler, Vur Dizini, Bahadır Tatlıöz ile de Cuk gibi başarılı eserlerinde bestelerini yapmıştır.

Çok küçük yaşlardan itibaren müzik ile iç içe yetişmiş, babasının enstrümanları ve kulağına şarkılar türküler fısıldaması ile müziğe gönül vermiştir. Aile arasında bir arada çalıp söylemiş, büyüyene kadar okul koroları, soloları derken hep müzik ile iç içe olmuştur. Besteleri ile müzik dünyasında bir çok sanatçının da dikkatini çekmiş İrem Derici ve daha bir çok ünlü ismin bestelerini seslendirmesi beklenmektedir.

Müzik kariyeri, başlangıcı;

Müzik hayatına profesyonel olmak için değil de, içindekileri dökmek için yazdığı çok zor bir şarkı ile giriş yapmıştır. O dönemde gitar kursuna giden Ayşegül Coşkun, o dönemde birisi ile tanışmış ve o arada bir televizyon şarkı yarışmasından sesini duyan bir arkadaşı tarafından kendisine Facebook’tan davet gelmiştir. Ardından kursta tanıştığı kişi ile provalara başlamış, devamında Türkiye’de bir çok şehirde uzun yıllar sahne almıştır.

1 Haziran 2019 tarihinde Deniz Ol Gel isimli şarkısının teaser’i Youtube’da yayınlanmış, 3 Haziran’dan itibaren ise tüm dijital platformlarda yer almıştır.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz