İrem Derici

11

İrem Derici 2010’lu yıllardan itibaren Türk Müzik dünyasına imzasını atmayı başaran isimlerden olmuştur. Hakkında ise müzik severler ve hayranları tarafından bir çok sorunun cevabı aranmaktadır. Aslen Nereli? kaç yaşında? evli mi? sevgilisi kim?, ailesi ve kısaca hayatı.

İrem Derici Kimdir?

İrem Derici şarkıcı, besteci, söz yazarı.

1987 yılının Mart ayında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Burcu Koç’tur. Boyu 1.67 cm, kilosu ise 53’tür. İstanbul doğumludur ancak baba tarafından aslen Sinop Boyabat’lıdır. Annesinin ismi Jale Ediz, babasının ise Hulusi Derici’dir. Anne ve babası o daha 5 yaşında iken boşanmışlardır.

Henüz 4 yaşında iken bir yandan org çalmaya ve aynı anda şarkı söylemeye başlamıştır. ilköğretime gittiği dönemde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano bölümüne başlamış Lise tamamlanana kadar devam etmiştir. Işık Lisesi’nden mezun olmuştur.

Burnundan şikayetçi olduğu için 16 yaşında iken burun estetiği ameliyatı olmuştur. Yine aynı yaşlarda, Beyoğlu’nda kulüplerde Monopop isimli grup ile şarkı söylemiştir.

Mimar Sinan Üniversitesinden mezun olmuştur. Üniversite mezuniyetinin ardından babasının reklamcı olması sebebi ile yanında çalışmaya başlamış ancak o işi yapmak istememiştir. Çareyi ise asıl yapmak istediği şarkıcılığı sürdürebilmek için O Ses Türkiye yarışmasına katılmakta bulmuştur.

Müzik kariyeri öncesinde televizyon ekranlarına ilk olarak O Ses Türkiye isimli şarkı yarışması ile dahil olmuştur. Yarışma’da jürilerden sadece Hülya Avşar dönmüş ve Avşar’ın takımı ile yarışma serüvenini sürdürmüştür. Yarışmanın ardından müzik kariyerine devam etmiştir.

İrem Derici Müzik kariyeri, albümleri;

Zorun Ne Sevgilim, Kalbimin Tek Sahibine ve Dantel isimli şarkıları ile hit olmuştur.

2013 yılında İki ve Düşler Ülkesinin Gelgit Akıllısı, 2014 yılında Üç, 2015 yılında Tüm Şarkılar ve 2016 yılında Dantel isimli albümleri ile müzik piyasasında sağlam bir yer edinmiştir. Her geçen yılllara ait unutulmaz sanatçılar olduğunu belirten ünlü sanatçı, kendisinin de bu yıllara damga vurmuş bir sanatçı olarak hatırlanmasını istemektedir.


2017 senesinde Anoreksiya hastalığı ile mücadele etmiştir. Yoğun bakıma kaldırılmış uzun bir süre tedavi görmüştür. Hastalık öncesinde kendisine hiç bakmayan İrem Derici, günde 2 bardak bira içmiş, pek fazla yemekte yememiş bu nedenle bu hastalığa yakalanmıştır.

2014 yılında Rıza Esendemir ile evlenmiş ancak evlilikleri 2016 yılında son bulmuştur. 2017 yılında bir dönem ismi Selami Şahin’in oğlu Lider Şahin ile sevgili olarak anılmış ancak birliktelikleri 6 ay sürmüştür.

11 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz