Asya Kasap

0

Asya Kasap Atv ekranlarında yayınlanan Adı Sevgi isimli dizi için kamera karşısına geçmiştir. Dizi de Zeynep karakterine hayat veren güzel oyuncu hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Asya Kasap Kimdir? Nereli?

Oyuncu ve tiyatrocu Asya Kasap aslen doğma büyüme İzmir’lidir. Oyunculuk kariyerine İzmir’de başlamış, henüz ilkokul döneminde iken oyunculuk ile ilgilenmeye başlamıştır. Lise döneminde ise profesyonel olarak oyunculuk yapmaya karar vermiş ve İzmir’de İstanbul’a taşınarak İstanbul’da oyunculuk eğitimleri almıştır.

Asya Kasap Boyu, Kaç Yaşında?

Güzel oyuncu Asya Kasap 20 yaşında, terazi burcu’dur. Boyu 1.60 cm, kilosu ise 47’dir. Resmi instagram hesabını @asyaakasap kullanıcı ismi ile kullanmaktadır. Günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 32bin civarındadır.

Sevgilisi varmı? varsa kim? sorusu da hayranları tarafından merak ediliyor, ancak bu konu hakkında henüz magazin dünyasına yansıyan herhangi bir bilgi, haber bulunmamaktadır.
Asya Kasap6
Oynadığı Diziler:

İlk dizi oyunculuk deneyimini Ege’nin Hamsisi isimli dizi ile gerçekleştirmiş asıl çıkışını ise Sen Anlat Karadeniz dizisinde canlandırdığı Melek karakteri ile gerçekleştirmiştir. Daha sonra Mucize Doktor, Barbaroslar Akdenizin Kılıcı ve Adı Sevgi isimli diziler de rol almıştır.

2022 yılında ise Adı Sevgi dizisinde yardımcı başrol oyuncu olarak kamera karşısına geçmiş ve Zeynep karakterini canlandırmıştır. Dizide ayrıca Yunus Emre Yıldırımer, Hande Kaptan, Gizem Güneş, Asena Keskinci, Nihan Büyükağaç, Lara Domaç ve Sıla Korkmaz gibi isimler de rol almıştır. Dizinin yönetmenliğini Sadullah Celen, senaristliğini ise Filiz Alpgezmen üstlenmiştir.

Adı Sevgi (Zeynep) 2022
Barbaroslar Akdeniz Kılıcı (Adelina) 2021
Mucize Doktor (Gül) 2020
Saygı (Cemre) 2020
Sen Anlat Karadeniz (Melek) 2019
Ege’nin Hamsisi (İpek Parlak) 2017

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz