Sıla Korkmaz

0

Sıla Korkmaz ATV ekranlarında yayınlanan Adı Sevgi isimli dizi için kamera karşısına geçmiştir. Daha önce de bir çok başarılı projede rol alan güzel oyuncu hakkında kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Sıla Korkmaz Kimdir?

19 Ekim 1995 tarihinde dünyaya gelen Sıla Korkmaz İstanbul doğumludur. Oyuncu ve tiyatrocu olarak çalışmalarını sürdürmektedir. İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur. Ayrıca Müjdat Gezen Sanat Merkezi Actor Studio Bölümü’nde müzikal eğitim oyunculuk eğitimi almıştır. Tümay Özokur Akademi’den de mezun olmuştur.

Dizi oyunculuğu dışında daha önce Yakaranlar isimli tiyatro oyununda da sahne almıştır.

Sıla Korkmaz Boyu, Kaç Yaşında?

Güzel isim Sıla Korkmaz 26 yaşında, terazi burcu ve 1.72 cm boyundadır. Resmi instagram hesabını @silalaylom kullanıcı ismi ile kullanmaktadır. Günümüz itibariyle resmi instagram hesabında 5bin civarında takipçisi bulunmakta. Ancak her geçen gün artan bir hayran kitlesine de sahip olduğunu belirtebiliriz.

İlk dizi oyunculuk deneyimini çok küçük yaşlarda iken rol aldığı Namus isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Daha sonra, Çember, Şeref Sözü (Zeynep) ve Namus dizilerinin oyuncu kadrosunda yer almıştır. dizilerinde de yer almıştır.

2022 yılında ise ATV ekranlarında yayınlanan Adı Sevgi isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Dizide canlandıracağı karakter ise Esma, bir öğrencidir.

Dizide Yunus Emre Yıldırımer, Hande Kaptan, Gizem Güneş, Asena Keskinci, Nihan Büyükağaç, Fatih Al ve Lara Domaç gibi isimler de rol almıştır. Dizinin yönetmenliğini Sadullah Celen, senaristliğini ise Filiz Alpgezmen üstlenmiştir.

Sıla Korkmaz oyuncu ve tiyatrocu kimliğinin yanı sıra psikolog’dur. Menajer olarak günümüz itibariyle Tümay Özokur ile oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir.
.
sila korkmaz6
Eğitim Hayatı:

Işık Üniversitesi – Yüksek Lisans (Master), Klinik Psikoloji 2019 – 2021
Tümay Özokur Akademi – Kamera Önü Oyunculuk 2018 – 2019
İstanbul Bilgi Üniversitesi – Lisans Derecesi, Psikoloji 2016 – 2018
Müjdat Gezen Sanat Merkezi Mezun, Actor Studio 2016 – 2017
Doğuş Üniversitesi Lisans Derecesi, Psikoloji 2013 – 2016
İstanbul Bilim ve Sanat Merkezi – Sanat/Sanat Çalışmaları, Genel 2007 – 2008

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz