Aşkım Kapışmak

Aşkım Kapışmak hakkında merak edilen kaç yaşında? eğitimi, kitapları gibi bir çok sorunun cevabı. Kısaca hayatı hakkında ve biyografi bilgileri.

Davranış Bilimleri Uzmanı ve Yazar’dır. 12 yaşında iken Arif Sağ Müzik Evi’nde konservatuvar eğitimi almış Lise dönemlerin sahne almıştır. Daha sonra Marmara Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’na giriş yapan Aşkım Kapışmak sonrasında Amerikan Üniversitesi Newport’ta Davranış Bilimleri Psikoloji Lisansı yapmıştır. Davranış Bilimleri okuduğu dönemde zihinsel engelli ve kimsesiz çocuklar ile projelerde gönüllü olarak çalışmıştır.

Türkiye genelinde çok önemli firmalara seminerler düzenlemiştir. 2011 yılında Türkmax’ta Buyrun Paylaşalım, Show TV’de “Yeni Bir Gün” isimli programda hayata dair sohbet köşesini ve 2012 yılında ise Ayşe ile Alişan programında İletişim ve İlişkiler Bölümlerini hazırlamıştır. Kadınlar Sağdan, Erkekler Soldan isimli kitap ile yazdıklarını stand up olarak sahnede sunmaya başlamıştır. Aslen 1979 İstanbul doğumludur.


Yazar’ın ismi ile gerçek ismi mi?, gerçek adımı soyadımı? gibi sorular için bir röportaj’da şunları belirtmiştir;

Rahmetli anneannem Aşkım ismini koymuş, gerçekte soyadım Kapışmaz.Dedemden babama soyadı geçişinde nüfus memuru yanlışlıkla Z harfini K yapıyor. Böylelikle soyadım Kapışmak oluyor. Markalaşma kısmında isim çok önemlidir. Ben bunu düşünmek adına kendimi yormadım. Hatta genelde çoğu kişi ismimin gerçek olduğuna inanmadı.

Aşkım Kapışmak kısa kısa;

Psikoloji ve insan davranışları üzerine, kısa süre içinde bilgi ve birikim sahibi olmayı başarmış ve Marmara Üniversitesi Öğretim Üyeliği yapmaya başlamıştır. Maltepe Cezaevi bünyesinde çocuk ve gençlere yönelik motivasyon ve dikkat dağınıklığı üzerine eğitimler vermiştir. Final derisi dershanelerinde sınava girecek öğrencilere 4 sene danışmanlık yapmış, 2 sene Beden Dili Uzmanlığı ve İletişim Becerileri eğitimi almış ve Türkiye genelinde seminerler vermiştir 2011 ve 2012 yılları arasında Turkmax’ta her gün canlı olarak Buyrun Paylaşalım isimli programı hazırlamış ve sunmuştur.

Aşkım Kapışmak Kitapları :

Ebeveynlik Cüzdanı
Hangi Anne Hangi Babasınız?
Beni Benimle Aldatır mısın?
Kadınlar Sağdan Erkekler Soldan
Küçük Mutluluklar
Aşkımın Beden Dili
Terzi
Carpe Diem – An’ı Yaşa, Esir Olma
Kalbin Anahtarı – Kelimelerle İyileş
Kalbin Anahtarı 2 – Ruhuna Dokun

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz