Asena Keskinci

Asena Keskinci 2007 yılında Fox Tv ekranlarında yayınlanan Bez Bebek dizisinde canlandırdığı Yağmur karakteri ile tanınmıştır. Rol aldığı diziler ve sinema filmleri, Kaç yaşında? doğum yeri, hayatı ve yer aldığı projeler.

2001 yılında dünyaya gelen genç oyuncu Asena Keskinci İstanbul doğumludur. Tam ismi, Reyhan Asena Keskinci’dir. Koç burcudur. Bez Bebek dizisi ile kariyerinin en parlak dönemini yaşamıştır.

Asena Keskinci rol aldığı projeler;

Yadigar, Aliye, O Kadın, Aman Annem Görmesin, Yol Arkadaşım, Hırsız Polis, Bez Bebek, Pelin ve Köstebekgiller, Dedemin Dolabı, O Kadın, Parmaklıklar Ardında, Bir Aşk Hikayesi, Aşk Tesadüfleri Sever, Bir Aşk Hikayesi ve Arapsaçısı isimli projelerin oyuncu kadrosunda yer almıştır. En son 2018 yılında yönetmenliğini Nuri Bilge Ceylan’ın üstlendiği Ahlat Ağacı isimli sinema filminde rol almıştır. Film’de Ahmet Rıfat Şungar, Kadir Çermik, Sencar Sağdıç ve Özay Fecht gibi isimler bulunmuştur.

Rol aldığı bu projeler dışında bir çok reklam filmindede yer almıştır. Yer aldığı, Sana Margarin, Pınar Sosis, Ford Focus ve Defans – Eczacıbaşı markalarının reklam yüzü olmuştur.

Alttaki resimler güzel oyuncunun hem çocuk oyuncu olarak yer aldığı, hemde son halinin görüntüleridir.


Geçmiş yıllarda hafızalarda çocuk oyuncu olarak yer edinen Asena Keskinci artık genç bir kızdır.

Asena Keskinci sevgilisi kimdir?

Son dönemlerde hayranları tarafından ise sıkça sevgilisi var mı? gibi sorular ile araştırılmaktadır. Özellikle Köstebekgiller dizisi ile adından söz ettiren Yiğit Ege Yazar ile sevgili oldukları yönünde bir çok haber magazin gündeminde yer almıştır. Ancak bu bilgi ile ilgili kesin bir kanıt, resim ve açıklama mevcut değildir. İlerleyen dönemlerde bir delil olduğunda biyografi sayfası güncellenecektir.

Asena Keskinci İstanbul doğumludur ancak maalesef baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır. Ayrıca ailesi annesi, babası, kardeşi olup olmadığı hakkında hiç bir detaylı bilgi mevcut değildir.

Doğa Koleji’nde eğitim almıştır. Günümüzde oyunculuk kariyerinin yanı sıra tiyatro çalışmaları ile tiyatro sahnelerinde yer almaktadır.

Daha önce herhangi bir oyunculuk eğitimi almadığı açıklanmıştır. Ancak ilerleyen yıllarda oyunculuk üzerine eğitim alıp almadığı bilinmemektedir.

6 Yorumlar

    • Teşekkür ederim 🙂 Instagram’dan DM atar mısın görüşelim :)) @asenakeskinci

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz