Yiğit Ege Yazar

Yiğit Ege Yazar Köstebekgiller dizisinde canlandırdığı Caner karakteri ile tanınmıştır. Hakkında ise bir çok soru merak konusudur. Nereli? Kimdir? kaç yaşında? sevgilisi kim? ve daha bir çok sorunun cevabı.

2000 yılının Eylül ayında dünyaya gelen genç oyuncu Yiğit Ege Yazar’ın burcu Terazi’dir.

İlk sinema deneyimini 2009 yılında Kanal-İ-zasyon isimli film ile gerçekleştirmiştir. Ardından Köstebekgiller dizisinin yanı sıra, Köstebekgiller 2: Gölgenin Tılsımı, Köstebekgiller: Perili Orman ve Kardeşler isimli sinema filmlerinde rol almıştır.

Yiğit Ege Yazar nerede yaşıyor?

Başarılı oyuncu Ege Yazar yaşantısını İstanbul, Çengelköy’de sürdürmektedir.

Baba tarafından aslen, Sakarya, Hendek’lidir.

Babası Gökhan Yazar’dır. Kerem ve Can isimlerinde iki kardeşi vardır. Yiğit anneannesinin kızlık soyadıdır. Anneannesinin hiç erkek kardeşi olmadığı için ve Yiğit Soyadı devam edemeyeceği için bu ismi anneannesi vermiştir. Ege ismini ise annesinin beğenip koyduğunu belirtmiştir. Babası Peugeot’da yedek parça satın alma işi ile uğraşmakta, annesi ise yapımcı’dır. Paylaşılan bilgiye göre anne ve babası ayrıdır.

Rap müzikten hoşlanmakta özellikle Eminem’in dinlemekten keyif almaktadır. Oyunculuğun yanı sıra özellikle çektiği kısa filmler ile kariyerini sürdüren Yiğit Ege Yazar ileride yönetmen olmak istemektedir. Özellikle dünyaca ünlü, Quentin Tarantino, Antoine Fuqua ve David Fincher gibi usta isimleri beğenerek takip etmektedir. İyi derecede ise İngilizce bilmektedir.

Yiğit Ege Yazar eğitim hayatı;

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesinde eğitim görmüştür. Hangi takımlı sorusunun cevabı ise Fenerbahçe’dir.

Sevgilisi kimdir? var mı?

Özellikle son dönemlerde güzel oyuncu Asena Keskinci ile sevgili olduğu yönünde haberler ile sıkça gündeme gelmektedir. Ancak bu bilgi henüz doğrulanmamıştır. İlerleyen günlerde magazin gündeminde bu sorunun cevabının netleşmesi beklenmektedir.

Yiğit Ege Yazar oyunculuğun yanı sıra gelecek yıllarda iyi bir yönetmen olarak sinema dünyasında yer almak istemektedir.

Son olarak hem en son rol aldığı Kardeşler adlı sinema filmindeki son hali ayrıca eski görüntüleri yer almaktadır. Ayrıca resimde yer alan oyuncu sevgilisi olduğu iddia edilen Asena Keskinci’dir.

Yiğit Ege Yazar’ın resmi instagram, facebook ve twitter gibi sosyal medya hesapları maalesef yoktur. Açılması durumunda sitemizde sosyal medya hesapları yer alacaktır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz