Almira Tuğgül Küçükoğlu

Almira Tuğgül Küçükoğlu hakkında hayranları tarafından instagram hesabı, oynadığı diziler, boyu, kilosu kaç? yaşında olduğu, Yemin dizisinde mi oynadığı gibi bir çok sorunun cevabı merak ediliyor. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

2000 yılının Mart ayında dünyaya gelen güzel oyuncu Almira Tuğgül Küçükoğlu aslen İzmir doğumludur. Günümüz de yaşantısını İstanbul’da sürdürmekte burcu balık, boyu 1.68 cm, kilosu ise 55.

İç Mimarlık üzerine üniversite eğitimi alan Tuğgül Küçükoğlu çok küçük yaşlardan itibaren spor ile iç içe yetişmiş, henüz 3 yaşında iken Binicilik ile tanışmıştır. Daha sonra buz pateni, aikido, Taekwondo, modern dans, bale, jimnastik ve voleybol sporları ile ilgilenmiştir. Dövüş sanatlarında madalyalı bir sporcu’dur. Çok küçük yaşta spor ile tanışması sayesinde, sporcu ahlakı kazanmış, sağlıklı yaşamayı ve sporla mutlu olmayı öğrenmiştir.

Müzik ile de başarılı bir geçmişe sahip olan Almira Tuğgül Küçükoğlu gitar çalmaktadır. Ayrıca 3 sene Sahne tozu tiyatrosunda eğitim almış, 2 sene de kamera önü eğitimi almıştır. Oyunculuğa her zaman merakı olmuş, ilerleyen süreçte Tunay Menajerlik ile yolu kesişmiş ve oyunculuk dünyasına giriş yapmıştır. Tunay Gözden hoca’dan da oyunculuk eğitimleri almıştır. Tüm bunların yanı sıra spor eğitmenliği de yapmaktadır. Günümüz itibariyle oyunculuk çalışmalarını Çatı Katı Menajerlik bünyesinde devam ettirmektedir.

Almira Tuğgül Küçükoğlu oynadığı diziler;

İlk dizi oyunculuk deneyimini 2009 yılında rol aldığı Yemin isimli dizi ile gerçekleştirmiş, dizi de Yonca karakterine hayat vermiştir. Daha sonra ikinci dizi deneyimini isi TRT 1 ekranlarında yayınlanan Türkan Hanım’ın Konağı isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Bu dizide de Doktor Zehra karakterini canlandırmıştır. Dizide Ayşen İnci, Arzu Yanardağ, Günce Mutlu ve Münibe Millet gibi oyuncular da yer almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz