Ayşen İnci

1955 yılında dünyaya gelen usta oyuncu Ayşen İnci ilk dizi oyunculuğunu 1997 yılında Eltiler isimli dizide Nihal karakteri ile gerçekleştirmiştir.

1 sene sonra Kaçıklık Diploması isimli sinema filmi ile beyaz perdeye adım atmış bu filmde doktor karakterini canlandırmıştır.

Daha sonra Küçük Besleme, Evdeki Yabancı, Üvey Baba, Efsane, Sihirli Annem, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir, AB’nin Yolları Taştan, Beşinci Boyut, Dolunay, Emret Komutanım, O Şimdi Mahkum, Cemile, Daha Neler, Doktorlar, Unutulmayanlar, Başımın Belası, Peri Tozu, Gazi, Aşk Bir Hayal, Çocukluk Günleri, Kavak Yelleri, Dedektif Memoli, Farklı Boyut, Böyle Bitmesin, Yol Ayrımı, Kadın İşi: Banka Soygunu Dolunay ve Nizama Adanmış Ruhlar gibi dizi ve sinema filmlerinde rol almıştır.

Ayrıca 2007 Peri Kraliçesinden Masallar, 2011 Pisikolojik Öyküler, 2011 Büyücü Karga ve 2013 yılında Gizemli İzciler İstanbul kitaplarının yazarıdır.

Farklı yerlerde tiyatro eğitimi vermekte, film, tiyatro oyunları ve dizi senaryolarının yazarlığını yapmaktadır. Ankara Devlet Konservatuvarı mezunudur. Ayrıca İstanbul Devlet Tiyatrosu Müdür Yardımcılığı görevi de yapan Ayşen İnci Ankara’da dünyaya gelmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz