KimNereli.net

Alkan Dalgakıran

Alkan Dalgakıran Kimdir?

Alkan Dalgakıran
Gerçek adı: Alkan Dalgakıran
Doğum Tarihi: 1995 (25 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Meslek: Müzisyen Şarkıcı
Mezuniyet: Uludağ Üniversitesi
Doğum yeri: Yalova

Alkan Dalgakıran Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Alkan Dalgakıran hakkında merak edilen müzik kariyeri. Peki aslen nereli? kaç yaşında? eğitimi, çalışmaları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1995 yılında dünyaya gelen Alkan Dalgakıran aslen Yalova’lıdır. Günümüzde yaşantısını eğitimi hayatını sürdürmek için gittiği Bursa’da devam ettirmekte, Bursa Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Mühendislik bölümünden mezun olmuştur. Olkan Dalgakıran isminde bir abisi vardır.

Katıldığı O Ses Türkiye şarkı yarışması ile sesini Türkiye’ye duyurmayı başaran genç isim yarışma öncesinde de uzun süredir müzik hayatını sürdürmüştür. Trafik isimli bir müzik grubunun üyesi olan Dalgakıran, O Ses Türkiye yarışmanın finalist isimlerinden birisidir. Yarışmada Seda Sayan’ın takımında finale kadar yükselmeyi başarmıştır.

Hem yarışma esnasında stüdyoda, hem ekran başında izleyenler, hem de sosyal medya başta olmak üzere genç müzisyene ciddi bir destek vardır. Yarışmada zaten finale yükselerek büyük bir başarı yakalamış, ancak taraflı tarafsız her kesimden yarışmanın kazananı olması beklenmiştir. Ve 15 Şubat 2020 tarihinde gerçekleşen finalde son ikiye Uygar Erdoğan ile birlikte kalmış, finali kazanarak O Ses Türkiye 2020 yarışmasının şampiyonu Alkan Dalgakıran olmuştur. Finalde Yalnızım Ben isimli şarkıyı seslendirmiştir.

Yarışma öncesinde de müzik kariyerine sahip olan O Ses Türkiye Şampiyonu müzik severler tarafından özellikle, gelecek dönemde Türkiye’nin en önemli rock sanatçıları arasında yer alması beklenmektedir. Yarışma boyunca, duruşu, samimiyeti, sesi ve tarzı tüm müzik severler tarafından tam not almıştır.


YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Alkan Dalgakıran
Gerçek adı: Alkan Dalgakıran
Doğum Tarihi: 1995 (25 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Meslek: Müzisyen Şarkıcı
Mezuniyet: Uludağ Üniversitesi
Doğum yeri: Yalova
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

471.163 kez okundu

2.

Beren Saat

413.933 kez okundu

3.

Azad Yılmaz

406.117 kez okundu

4.

Ecrin Su Çoban

353.284 kez okundu

5.

Tarık Akan

305.770 kez okundu

6.

Tarkan

250.910 kez okundu

7.

Volkan Demirel

235.342 kez okundu

8.

Emre Mor

210.649 kez okundu

9.

Ersay Üner

207.013 kez okundu

10.

Serdar Ortaç

205.701 kez okundu