Uygar Erdoğan

Uygar Erdoğan hakkında merak edilen müzik kariyeri. O Ses Türkiye isimli yarışma ise sesinin duyuran başarılı isim aslen nereli? kaç yaşında? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1993 yılında dünyaya gelen Uygar Erdoğan Ankara doğumlu, baba tarafından ise aslen Sivas’lıdır, ailenin 2. çocuğudur. Kendisinden küçük bir erkek kardeşi vardır. İlkokul çağının ardından, Kırıkkale Güzel Sanatlar Lisesini Kazanmış, Piano Çift Ses, Tek Ses Yetenek Sınavını Başarı ile geçmiş ve mezun olmuştur.

Henüz çok küçük yaşlarda (4) iken bağlama ile tanışmış, 2002 senesinde TRT Çocuk ve Gençlik Halk Oyunları Grubu’na dahil olmuştur. Girdiği bu grup ile birlikte, etkinliklere dahil olmak üzere bir çok kez hem yurtiçi hemde yurtdışı’nda bulunmuştur. Her geçen gün bağlama çalma yeteneğini ilerletmiş ve müziği profesyonel olarak sürdürmeye karar vermiştir. Özellikle, şelpe (pençe) tekniği ile farklı yorumlar kazanmıştır.

Uygar Erdoğan bağlama’nın yanı sıra, Kopuz, Divan, Ney, Mey, Kaval, Balaban, Zurna, Gitar, Bateri, Electro Gitar, Asma Davul, Tef, Ritimler ve Org gibi bir çok müzik aletini de başarı ile çalabilme yeteneğine sahiptir.

Günümüzde aktif olarak yine yurtdışında, Almanya, İsviçre, Avusturya ve Hollanda gibi ülkelere giderek konserler vermekte, sahne almaktadır.

2019 yılında katıldığı O Ses Türkiye yarışması’nda Beyazıt Öztürk‘ün takımında yer almıştır. Her bir etabı başarı ile geçmiş ve finale kadar yükselmeyi başarmıştır. Henüz medeni durumu, evli mi? bekar mı? boyu, kilosu kaç gibi merak edilen soruların cevaplarına ulaşılamamıştır.

Ödülleri

Bulgaristan Türkiye Temsili Müzik Ödülü
uluslarası festival müzik ödülü


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz