Ali Özün Aydın

0

Ali Özün Aydın ÇGH (Çok Güzel Hareketler) 2 kadrosunda yer almaktadır. Başarılı oyuncu hakkında ise hayranları tarafından bir çok sorunun cevabı merak konusu olmuştur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ali Özün Aydın Kimdir? Aslen Nereli?

1992 doğumlu oyuncu Ali Özün doğma büyüme aslen Ankara’lıdır. Resmi twitter hesabında bu konu hakkında esprili bir dil ile şu ifadelere yer vermiştir. “İngilizceyi şiveli konuşan Ankara bebesiyim, yeter daha ne olsun”.

Çok Güzel Hareketler 2 adlı programda özellikle Killa Hakan taklidi büyük bir beğeni toplamıştır. Oyuncu ve tiyatro kimliğinin yanı sıra Lisanslı olarak TFF bünyesinde hakem’dir.

İlköğretim, Ortaokul ve Lise tahsilini doğup büyüdüğü memleketi Ankara’da tamamlamıştır. Ankara Sancak Lisesi mezunudur. Ardından Eskişehir Anadolu Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi – Beden Eğitimi Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur.

Ankara ve Eskişehir’de uzun seneler amatör kümede sağ bek olarak lisanslı futbol oynamış, daha sonra hakemlik yapmaya başlamıştır. Futbolcu iken sağ bek mevkiinde görev yaptığı belirtiliyor.

Spor kariyeri sonrasında, 1 sene kadar İstanbul Craft oyunculuk atölyesinde eğitim alan Ali Özün Aydın, 2018 senesinde Çok Güzel Hareketler 2 oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. ÇGH oyuncu kadrosunda Emin Oğuz Çelebi, Selen Esen, Evliya Aykan, Engin Demircioğlu, Talha Karcı, Tuğba Yılmaz ve Yeşim Dursun gibi bir çok isim yer almıştır.

Ali Özün Aydın Boyu, Kaç Yaşında?

Burcu yay, boyu 1.75 cm, kilosu ise 75’dir. 2022 yılı itibariyle yakışıklı oyuncunun yaşı ise 29’dur. Resmi instagram hesabını @aliozunaydin kullanıcı ismi ile kullanmaktadır. Günümüz itibariyle instagram hesabındaki takipçi sayısı 27,7bin civarındadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz