Evliya Aykan

Evliya Aykan yer aldığı Çok Güzel Hareketler 2 adlı güldürü programı ile adından sıkça söz ettirmektedir. Hakkında ise aslen nereli? kaç yaşında? eğitimi gibi bir çok konu merak konusudur, kısaca biyografi bilgileri ve hayatı.

31 Ağustos 1992 tarihinde aslen Hakkari’de dünyaya gelmiştir. Bilindiği üzere Yılmaz Erdoğan‘da Hakkari’lidir ve sık sık akrabasımı sorusu kendisine yöneltilmektedir. Verdiği cevap ise hiçbir akrabalık bağımız yoktur cevabıdır.


Çocukluk yıllarının bir kısmı doğduğu Hakkari’de, bir kısmı da Van’da geçmiştir. Henüz 13 yaşında iken tiyatro ile tanışan oyuncu Devlet Tiyatrosu ve Özel Tiyatrolarda çeşitli oyunlarda sahne almıştır. Kazım Karabekir Anadolu Lisesi mezunudur. O süreç içerisinde Konservatuvara hazırlanmış 2011 senesinde Hacettepe Üniversitesi Tiyatro bölümü’nü kazanmış ardından İstanbul’a yerleşmiştir. Günümüze kadar çeşitli film ve dizilerde rol alan Evliya Aykan günümüzde Bkm Mutfak ekibi bünyesinde tiyatro hayatını sürdürmektedir.

2010 ve 2013 yılları arasında Behzat Ç. dizisinde Zeki karakterini canlandırmıştır. En son Gülizar isimli dizide rol almıştır. Ayrıca Organize İşler 2 Sazan Sarmalı isimli sinema filminde oynamıştır.

Bekar olan başarılı oyuncu’nun sevgilisi ise Yelda Öner’dir. Boyu 1.76 cm, kilosu 65, burcu ise Başak’tır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz