Ali Nuri Türkoğlu

Ali Nuri Türkoğlu özellikle Payitaht dizisinde canlandırdığı rolü ile ekran severler tarafından büyük beğeni kazanmıştır. Hakkında ise kimdir? nereli? kaç yaşında? hangi projelerde rol aldığı gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografisi.

1974 yılının Kasım ayında dünyaya gelen Ali Nuri Türkoğlu Akrep burcudur. Türk müzik dünyasının sevilen ve tanınan isimlerinden Nadide Sultan‘ın abisidir. Lise dönemine kadar kardeşi gibi müzik ile ilgilenmiştir.

Henüz 18 yaşında iken girmiş olduğu Salih Kalyon Tiyatrosu’nda oyunculuk serüvenine adım atmıştır. Bir çok tiyatro oyununda sahne almış ve 90’lı yılların ortasında ilk televizyon deneyimini Süper Baba dizisine konuk oyuncu olarak gerçekleştirmiştir.

Televizyon dizileri ile birlikte tiyatroculuğu da sürdüren Ali Nuri Türkoğlu, 2011 yılında rol aldığı Kerem Keskin’e ait Gerçek Bir Hikâyeden Uyarlanmıştır” kısa filminde gösterdiği performans ile yurt içi ve yurt dışı festivallerden “En İyi Erkek Oyuncu” ödülleri almıştır.

15 Temmuz 2016’da gerçekleşen darbe girişiminde yaralı bir askeri taşırken fotoğraflanan ünlü oyuncu Ali Nuri Türkoğlu, basın tarafından hedef gösterilmiş ve askerlere zarar verdiği gerekçesiyle tepki çekmişti. İlerleyen günlerde yaralı askeri tedavi için hastaneye yetiştirme gayreti içerisinde olduğu gerçeğinin anlaşılması üzerine üzerine atılan iftiradan aklanmıştır.

2018 yılının Eylül ayında geçirdiği bir trafik kazası ile hayranlarını korkutmuştur. Neyseki kazayı bir kaç kırık ile hayati tehlike almadan atlatmayı başarmıştır.

Oyunculuğun aslında palto giyip çıkmak gibi olduğunu, eğer rolü sokağa yansıtıyorsanız problem var demektir diye oyunculuk hakkındaki düşüncelerini dile getirmiştir. Yakışıklı oyuncu bekardır ancak günümüzde sevgilisi varmı yok mu sorularının cevaplarına ulaşılamamıştır.

Başarılı oyuncu İstanbul doğumludur, baba tarafından aslen Konya’lıdır.

Ali Nuri Türkoğlu rol aldığı dizi ve sinema filmleri;

Kuruntu Ailesi, Mahallenin Muhtarları, Hemşerim, Sıcak Saatler, Eyvah Kızım Büyüdü, Çarli İş Başında, Aşkım Aşkım, Çifte Bela, koçum Benim, Sırlar Dünyası – Sır Kapısı, Aşk Olsun, Büyük Yalan, Haziran Gecesi, Beşinci Boyut, 29 – 30, Komedya, İyi ki Varsın, VAzgeç Gönlüm, Firar, İnsan Aldandı ve Payitaht Abdülhamit dizilerinde oynamıştır. Rol aldığı sinema filmleri ise, Mürüvvetsiz Mürüvvet, Köstebekgiller 2: Gölgenin Tılsımı, Suda Balık ve Hürkuş: Göklerdeki Kahraman.

1 Yorum

  1. Harika bir kişiliginiz var yaşadığın memleketine bayrağınıa dinine ve insanlarina sahip çıkan bir kişiliğe sahip olduğunuz için sizinle gurur duyuyorum sizin gibi insanlar oldukca bu memlekete hiç birşey olmaz

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz