Nadide Sultan

15 Kasım 1976 yılında İstanbul Zeynep Kamil Hastanesi’nde dünyaya gelen Nadide Sultan müziğin yanı sıra, dizi oyunculuğu ve program sunuculuğu yapmıştır.

İlk, orta ve lise eğitimini sırasıyla İdealtepe İlkokulu, Fenerbahçe Ortaokulu ve Lisesinde bitiren Nadide Sultan aslen Konya’lıdır. 16 Ağustos 2014 yılında reklam ve film yönetmeni Hakan Yonat ile evlenmiştir.

Daha önce 2004 yılında Murat Sakaryalı ile evlenmiş bu evliliği 2006 yılında son bulmuştur.

Lise döneminde Üsküdar Musiki Cemiyetine girmiş ve haftanın 3 günü Üsküdar, 3 günüde Marmara Musiki Cemiyetine gitmiştir. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Sanat Müziği bölümünde eğitim aldı. İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarına 3. olarak girme hakkını elde etmiştir.

Bugüne kadar Vuslat’a Beş Kala, Tutuldum, Aşktan Ölsem, Dene Bakalım, Tek Kişilik, Nadide’S, Hayat Aşktan Yana albümlerini çıkarmıştır. Ayrıca Anadolu Magazin, Renkli Bir Gece, Nadidece ve Nadide Geceler isimli programları sunmuştur.

Sunuculuk ve şarkıcılığın dışında oyuncu kimliği ilede tanınan Nadide Sultan 2001 yılında Çifte Bela dizisinde rol almış ardından Ispanaktan Nağmeler, Bodrum Hakimi ve Yapma Diyorum gibi projelerde yer almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz