Ali Gürbüz

0

Ali Gürbüz hakkında 650. 651. ve 658. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde birinci gelerek üç kez başpehlivan unvanını kazanmayı başarmıştır. Hakkında ise merak edilen soruların cevapları araştırılıyor. Evli mi? Kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? aslen nereli? güreş kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Ali Gürbüz Kimdir? Nereli?

1987 yılının Ekim ayında dünyaya gelmiş aslen Antalya’lıdır. Annesi Elmalı’lı, babası ise Kortuteli’lidir. Dedesi ve annesinin dayısının oğlu da güreşçi idi. Uzun seneler babası Recep Gürbüz’ün nasıl pehlivan olduğunu dinleyerek büyümüştür. Ali Gürbüz evde yastıklarla güreşmiş, bir odaya çekilerek saatlerce babasının görüntülerine seyretmiştir. 11 yaşında ise Kırkpınar’da güreşe başlamıştır. ilerleyen süreçteki tek hedefi ise Kırkpınar’da başpehlivanlığı elde ederek babasının emanetini geri almak olmuştur.

Eski Kırkpınar Baş Pehlivanlarından Recep Gürbüz’ün oğlu olan Ali Gürbüz 650, 651 ve 652 Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde 1. gelmiş ve 3 kez baş pehlivan ünvanını kazanmayı başarmıştır. Cumhuriyet tarihindede bu başarıya ulaşan 5 güreşçiden birisidir. Fakat daha sonra doping testi pozitif çıktığı için altın Kemeri İsmail Balaban’a verilmiştir. Antalya Korkuteli’nde dünyaya gelmiştir.

2019 yılında 658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde kazanan ve altın kemere ulaşan isim olmuştur. Finalde rakibi Orhan Okulu‘yu yenmiştir.

Ali Gürbüz Boyu, Kilosu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.98 cm, kilosu 120, burcu ise Terazi’dir. 2021 yılı itibariyle 33 yaşındadır. Resmi instagram hesabını @ali_gurbuz__ olarak kullanmakta, günümüz itibariyle 37,7bin civarında takipçisi bulunmaktadır.

2016 yılında Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın kıydığı nikahın ardından Zeliha Kesik ile evlenmiştir. Bu evliliğinden bir oğlu vardır. Oğluna merhum babası Kırkpınar Başpehlivanı Recep Gürbüz’ün ismini vermiştir. Oğlu eğer ilerleyen yıllarda yağlı güreşi seçer de Kırkpınar kemerini boynuna takarsa Ali Acar – Hasan Acar ve Sabri Acar ile Acar ailesinin başardığı 3 nesil Başpehlivanlık rekoruna Gürbüz ailesi de ortak olacaktır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz