Orhan Okulu

0

Orhan Okulu hakkında merak edilen aslen nereli? kaç yaşında? güreş kariyeri gibi soruların cevapları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1989 yılında dünyaya gelen güreş dünyasının usta ismi Orhan Okulu’nun babası Bekir Bey, annesi ise Huriye hanımdır. Bir abisi vardır. Babası onu 9 yaşında iken güreş’e yönlendirmiş ve Kumluca Belediye Spor Kulübü’nde güreş hayatına adım atmış ancak minder güreşinde pek fazla aktif olarak güreşmemiştir.

2000 yılında ise Kırkpınar Yağlı Güreşlerine başlamış ve 1 sene minik 1 boyunda güreşmiş ve 2.lik derecesi elde etmiştir. O tarihten itibaren bir çok başarıya imza atmış, 2013’te başpehlivanlık boyu’nda ilk defa güreşmiş ve 2. olmuş 2015 yılında ise Osman Aynur ile yaptığı final güreşini kazanarak Türkiye Başpehlivanı olmayı başarmıştır.

2016 ve 2017 yıllarında katıldığı güreşlerde ise Kumluca’nın başpehlivanı ünvanının sahibi olan Orhan Okulu son olarak 2018 yılında 657. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde finalde Şaban Yılmaz‘ı mağlup etmiş ve şampiyon olmuştur.

Ayfer Hanım ile evlidir ve bu evliliğinden Zeynep ile Hamza isimlerinde iki evladı vardır. Baba tarafından aslen Antalya Kumluca İlçesi’nde dünyaya gelmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz