Ali Al Suleiman

Ali Al Suleiman (Ali Mahmutoğlu) hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? aslen nereli? çalışmaları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1996 yılının Ocak ayında İstanbul’da dünyaya gelen Ali Al Süleyman aslen Suriye’lidir. 2003-2013 yılları arasında Suriye’de Şam’da ilkokul, ortaokul ve ortaokul eğitimi’ni tamamlamış ve Genel Eğitim Sertifikası almıştır. 2013 ve 2017 yılları arasında Şam Üniversitesi’nde çalışmaya başlamış ve o okuldan da mezun olmuştur. Arap Edebiyatı Bölümünde 2017 yılında İstanbul Üniversitesi Türk Edebiyatı’nda öğrenime başladı ve 2019 yılında mezun oldu.

Gazeteci ve yazar olarak Lübnan’daki Türk Büyükelçiliği’nde Tercüman’lık yapmaktadır. Türkçe-Arapça tercüme yapan Ali Al Süleyman, Katar Hayır Kurumu gibi sivil toplum kuruluşlarının sağladığı birçok sosyal faaliyette yer almaktadır.

Sosyal ağ platformları üzerinde geniş bir etkinliğe sahip ve etkilerinin yazılması ile bilindiği açıklanmaktadır. Ali Al Suleiman, diğer bir yandan, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) kanalı başta olmak üzere bir çok kanal’da Türkçe’den Arapça dili’ne çevirmenlik yapmaktadır.

Makaleleri, kitapları;

Türkiye ve Suudi Arabistan arasındaki bölgesel liderlik savaşı
Kur’an ve hadislerden İslami çalışmalar

aljazeera.com, marefa.org, sasapost.com, marefa.org, marefa.org, imdb.com ve turkpress.com.tr gibi bir çok sitede haberleri yayınlanmaktadır.

Website: https://alialsuleiman.net

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz