Alaattin Hatayoğlu

0

Alaattin Hatayoğlu 2018 yılında yaşamını yitirmiştir. Hakkında ise kimdir? nereli? kaç yaşında ve neden öldü? gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1965 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Alaattin Hatayoğlu baba tarafından aslen Trabzon’ludur. İstanbul Bayrampaşa’da İlköğretim, Ortaokul ve Lise tahsilini tamamlamıştır. 1970’li senelerin ortasında Trabzonspor ve futbol’a ayrı bir ilgi duymaya başlamış, bir dönem kendi mahallesinde amatörce başladığı futbolu yine amatör olarak bir takım ile devam ettirmiştir. O dönemde Trabzonspor’un yaşadığı coşkulu şampiyonluk dönemlerinde Trabzonspor’un maçlarına gitmekten, oynadığı takımın antrenman ve maçlarını bu nedenle kaçırmasından dolayı kulüpten uzaklaştırılmıştır.

1977 yılında ilk defa Trabzonspor maçına gitmiş, o maç ise İstanbul’da oynanan Galatasaray maçı olmuştur. O dönemden itibaren hayatı boyunca takımın bütün maçlarına gitmiştir. İstanbul’da organize olmuş bir taraftar grubunun olmaması nedeni ile İstanbul ve değişik semtlerinde oturan taraftarların yanı sıra Marmara bölgesinin diğer İlleri’nden gelen arkadaşları ile buluşmalarını sıklaştırmışlardır. 1990 yılının başlarında ise ihtiyaç olarak düşündükleri Trabzonspor’u her alanda temsil edebilmek için 1967 Trabzonsporlular derneği’ni kurmuşlardır. O tarihten itibaren tüm maçların otobüs organizasyonlarının yanı sıra Trabzonspor’u taraftar kimliği altında çok iyi temsil eden bir derneğin kurulmasına öncülük etmiştir.

1967 Trabzonsporlular Derneği Başkanı Alaattin Hatayoğlu 30 Aralık 2018 tarihinde evinde geçirdiği kalp krizi sonucu 53 yaşında hayata gözlerini yummuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz