Ahu Orakçıoğlu

Ahu Orakçıoğlu Damat Tween firması, Atletico Madrid’e sponsor olduktan sonra merak edilen isim olmuştur. Hakkında merak edilenler, kısaca kariyeri, biyografi ve hayatı.

Ahu Orakçıoğlu Kimdir?

Ahu Orakçıoğlu gazeteci, sunucu, haber spikeri. A&D Art and Design Tasarım Atölyesi ve Mobilya Showroom kurucusu. Eğitim döneminde, Reuters, BBC, Uluslararası Basın Enstitüsü (IPI) gibi saygın kurumlar tarafından düzenlenen eğitim programlarına katılmış ve medya sektöründe kendisini geliştirmiştir.

1998 senesinde TRT tarafından düzenlenen yetenek sınavlarını kazanan Orakçıoğlu, kariyerine spiker olarak başlamıştır. 10 sene kadar Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT) bünyesinde spikerlik yapan başarılı isim, televizyon ekranlarında çalışmalarını sürdürmüştür.
ahu orakcioglu kimdir jpg
Yirmi Ana Haber’den Eurovizyon yayınlarına, muhabirlikten programcılığa ve radyoculuğa kadar her tür yayını yapmıştır. İstanbul’a yerleştikten sonra NTV’den Habertürk’e pek çok kanaldan teklif almış, 2008 yılında kurumdan istifa ederek özel sektöre geçmiştir. A&D Art ‘n Design adı altında faaliyet gösteren iç mimarlık ve dekorasyon şirketini kurmuş, dekorasyon işlerinin yanı sıra Selamiçeşme’de bir mobilya showroomuyla da hizmet vermiştir.

Sunuculuk ve radyo deneyimi ile başarılı bir iş medya geçmişine sahip olan ünlü isim, bir çok farklı televizyon kanalında görev yapmış ve programlarda sunuculuk görevini üstlenmiştir.

Günümüz itibariyle, Ekotürk Tv ekranlarında sunucu ve moderatör olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Ahu Orakçıoğlu Evlimi? Eşi Kim?

Ahu Orakçıoğlu Orka Holding’in sahibi Süleyman Orakçıoğlu ile evlidir. Bu evliliğinden Sare isminde bir kızı vardır.

Süleyman Orakçıoğlu, Damat, Tween ve D’S Damat markalarını barındıran Orka Tekstil’i kuran iş adamıdır.

Resmi instagram hesabı @ahuorakcioglu, resmi twitter hesabı ise @ahuorakcioglu ‘dur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz