Doğan Akdoğan

Doğan Akdoğan TRT Belgesel ekranlarında yayınlanan Sıfır Atık isimli programı hazırlayıp sunmaktadır. Başarılı isim hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Doğan Akdoğan Kimdir?

Doğan Akdoğan tiyatrocu, sinema, film, dizi oyuncusu, sunucu.

Pera Güzel Sanatlar Akademisi’nde oyunculuk eğitimi alan Akdoğan, oyunculuk kariyeri öncesi bir çok reklam filminde yer almıştır. 2011 senesinde Huzurum Kalmadı isimli dizi ile ilk oyunculuk deneyimini gerçekleştirmiştir.

Kocaeli Üniversitesi İ.İ.B.F İktisat Bölümü’nü yarıda bırakarak 2008 yılında Pera Güzel Sanatlar Tiyatro Okulu’na girmiş ve 2013 yılında mezun olmuştur. 2015 yılında ise Anadolu Üniversitesi AÖF Kamu Yönetimi bölümünü tamamlamıştır.
dogan akdogan4 jpg
2005 senesinde Tiyatro Bahane’de Mutsuz Korkuluk adlı çocuk oyununda sahne almışqtır. 2006 ve 2015 yılları arasında Tiyatro Kılçık’ta oyunculuk, yazarlık, yönetmen yardımcılığı ve eğitmenlik gibi görevler üstlenmiştir. Tiyatro Kılçık’ta “Ayşegül Sıkıntıda” ve “CinAli Aşık” oyunlarında reji asistanlığı yapmıştır.

Kılçık Atölye ile “Papaz Kaçtı”, “Tanrı” ve “Bu da Cin Ali” oyunlarında oynadı. 2011-2015 yılları arasında ise “Tanıyor Olabileceğin Kişiler” ve “Düğünde Panik” oyunlarında rol almıştır. 2011 ve 2012 sezonunda Tiyatro Kedi’de “Don Kişot” oyununda sahne almış, TRT Okul’da yayınlanan Partal isimli komedi programında yazarlık ve oyunculuk yapmıştır.

2009 ve 2011 yılları arasında TRT Çocuk kanalında Yarışçı, Yarışçı Arazi ve Tel Ali programlarının sunuculuğunu yapmıştır. TRT Çocuk’ta yayınlanan ve 2011 Dijital Emmy Ödüllerinde finale kalan Tilki programında Tilki’ye ses vermiştir. Seçim Dansı isimli tiyatro oyununda da yer almıştır. Oyunda Rüştü Onur Atilla, Berkay Tulumbacı ve Dilşah Demir Arslan ile birlikte rol almıştır.

En son 2023 yılında TRT Belgesel ekranlarında yayınlanan Sıfır Atık isimli programı hazırlayıp sunmuştur. 2023 yılında Çevre Kahramanları adlı kitabı kaleme almıştır.

Oynadığı Sinema ve Diziler:

Eyvah Eyvah 3 sinema filmi, Leyla İle Mecnun, Beni Böyle Sev ve Poyraz Karayel dizilerinde rol almış ayrıca Buyur Burdan Bak Tv ve Güldür Güldür ile kamera karşısına geçmiştir. 2017 yılında TRT ekranlarında yayınlanan Lise Devriyesi adlı dizi de Meriç karakterini canlandırmıştır.

Doğan Akdoğan Nereli?

Doğan Akdoğan aslen Çankırı’lıdır.

Doğan Akdoğan Kaç Yaşında?

Doğan Akdoğan 36 yaşındadır, doğum tarihi 3 Mayıs 1987, burcu ise boğa’dır.

Evli olan ünlü ismin eşi Umay Pelin Akdoğan’dır.

Resmi instagram hesabı @doganakdogan ‘dır.
dogan akdogan1 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz