Ahmet Olgun Sünear

0

Ahmet Olgun Sünear özellikle son dönemde Atv ekranlarında yayınlanan Destan isimli dizi ile ciddi bir hayran kitlesine ulaşmıştır. Hayranları tarafından kaç yaşında? boyu, sevgilisi kim? ve daha bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ahmet Olgun Sünear Kimdir?

Ahmet Olgun Sünear oyuncu olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Mimar Sinan Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarım Bölümü’nde eğitim almış, ancak ilerleyen süreçte oyunculuğu tercih etmiştir. Geçmiş yıllarda reklam projelerinde yer almış ayrıca dergilerde fotomodel olarak boy göstermiştir.

Ortaokul döneminde bir müzik grubu olan ünlü isim, hardcore müzik türü ile ilgilenmiş ancak profesyonel olarak devam etmemiştir. Kendisinden 5 yaş büyük Orçun Sünear isminde bir abisi vardır. Abisi Orçun Sünear Türkiye’nin ilk Türkçe reggae grubu Sattas’ın kurucusu ve vokali’dir.

Annesinin amcası İlhan Engin ünlü bir sinemacı, yazar ve gazetecidir. Türk sinemasının ilk gerilim filmlerinden “Kadın İntikamı’nın yapımcısı, senaristi ve yönetmenidir.

Ahmet Olgun Sünear Nereli?

Ahmet Olgun Sünear aslen İstanbul Üsküdar Zeynep Kamil doğumludur. Ardından Beşiktaş’taki evinde yaşamıştır. Ancak pek fazla doğma büyüme İstanbul’lu olmadığını, çocukluk yıllarında babasının askerliği sebebi ile Kıbrıs, Malatya ve Bursa’da bulunduğunu belirtmiştir. Daha sonra üniversite eğitimi için tekrar İstanbul’a dönmüştür.

Ahmet Olgun Sünear Boyu, Kaç Yaşında?

Ahmet Olgun Sünear 39 yaşında ve 1.92 boyundadır. Doğum tarihi 24 Aralık 1982, burcu ise oğlak’tır.

Modellik dönemini arkadaşlarının baskısı ile kısa bir süre sürdürmüş, daha sonra oyunculuk dünyasına giriş yapmıştır. Bir dönem tiyatroya çay götürüp getirdiğini, ardından rejiye geçip oradan da sahneye çıktığını ve “Macbeth”e dönüşen bir süreç olduğunu dile getirmiştir. Kısa süre sonra reklamlar gelmiş ve Pepsi’nin dünya yüzü olmuştur.

2019 senesinde Benimle Söyle yarışmasının jüri üyelerinden birisi olarak kamera karşısına geçmiştir.

Ahmet Olgun Sünear Sevgilisi Kim?

Ahmet Olgun Sünear bir dönem oyuncu Derya Şensoy ile birliktelik yaşamış ancak ayrılmıştır. Günümüzde ise sevgilisinin olmadığı bilinmektedir.

Ahmet Olgun Sünear Hakkında Gerçekler!

1 – Hangi takımı tutuyor sorusunun cevabı, fanatizm derecesinde Beşiktaş taraftarıdır.

2 – Aşıkken kendisini kaptırdığını ama bunu sevmediğini belirtmiştir. Aşık olduğunda fazla romantik ve kendini kaptıran bir yapısı vardır.

3 – Herşeyde biraz akışın tersine doğru yüzmeyi tercih etmektedir.

4 – Eskiden çok sinirli bir yapıya sahip olan ünlü oyuncu bunu zamanla yenmiştir.

5 – Tam bir deniz tutkunudur. Açıklamasında “Denizin içi dışı, arkası önü, sağı solu her yeri önemli benim için. Denize yakın olmalıyım; ayağımı sokmalıyım, dalmalıyım”. cümlesini kurmuştur.

6 – Dalış yapmakta, basketbol ve fitness sporları ile de ilgilenmekte. Ayrıca bunların yanı sıra ekstrem sporlar ile ilgilenmekte, zamanla Delta kanat yapmak istediğini belirtmiştir.

7 – Bungee jumping, kaya tırmanışı yapmakta ve paraşüt eğitimi almıştır.

8 – Deniz tutkusunun yanı sıra deniz ürünleri içinde aynı şekilde bir yapıya sahip, denizden babam çıksa yerim gerçekten. Ayrıca ciddi bir etoburum açıklaması mevcuttur.

9 – Evde mutfakla arası çok iyidir. Sebze ile arası pek yoktur, genellikle kendi tarifi cipsli kremalı tavuk olduğunu onu yaptığını ve kırmızı et yemekleri ve kremalı tortellini yapmaya da bayıldığını belirtmiştir.

10 – Yatmaktan pek keyif almayan aktif bir kişidir.

11 – Tam bir Cüneyt Arkın hastasıdır. Onun oynadığı filmler, canlandırdığı tarihi karakterleri çok sevmektedir.

Müzik olarak ise klasik müzikten arabeske kadar her türlü müziği gününe göre dinlediğini sözlerine eklemiştir.

Ahmet Olgun Sünear Oynadığı Diziler:

Ahmet Olgun Sünear en son Atv ekranlarında yayınlanan Destan isimli dizi de rol almış ve Yaman karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Daha önce rol aldığı diziler ise şu şekilde.

Son 2012
Boynu Bükükler (Selim) 2014
Maral (Benan)
Mayıs Kraliçesi (Ozan)
Kanıt: Ateş Üstünde (Rüzgar)

İlk sinema oyunculuk deneyimini ise Kampüste Çıplak Ayaklar isimli film ile gerçekleştirmiştir. Ayrıca Çilek isimli sinema fimlinde Ozman karakterini canlandırmıştır.

İlginçtir ancak ünlü oyuncunun vikipedi de herhangi bir sayfası ve biyografisi bulunmamaktadır. Resmi instagram hesabını @chinolgun kullanıcı ismi ile kullanmaktadır. Son dönemde Youtube sitesinde Bi Başka isimli kanala konuk olmuş ve bir çok soruya içtenlikle cevap vermiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz